Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Spotkania i podróże (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=31)
-   -   X. Spotkanie właścicieli CzW & VIII. Memoriał Hokiego - 26-28.08.2011 Późna (PL) (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=18888)

z Peronówki 09-06-2011 13:53

X. Spotkanie właścicieli CzW & VIII. Memoriał Hokiego - 26-28.08.2011 Późna (PL)
 
http://www.wolfdog.org/pics2/2010/9/...83-7475360.jpg

Pomalu zaczynamy dopracowywac szczegoly - ogolne informacje znajdziecie tutaj:
http://www.wolfdog.org./pol/events/168.html

Jest jednak kilka rzeczy, ktore trzeba dogadac wczesniej... Chodzi oczywiscie o badania... Na spotkaniu bedziemy mieli ponownie dwoch weterynarzy, wiec mamy pole do popisu ;) To, ze bedziemy odbierac DNA (krew lub naskorek - jak kto woli) do darmowych badan na DM u Danieli jest pewne na 100%...

Z mijke dogadujemy sprawe badan na dwarfizm - cena moze zostac mocno obnizona jesli oddamy probki wpolnie (najlepiej gdyby zebralo sie 30 psow), gdy oplaci sie test "z gory" (tzn przekaze pieniadze mijke), a probki dostarczy do Holandii mijke, lub holenderski weterynarz. Dzieki temu mozemy zejsc z ok. 150EUR do jakis 80EUR (dokladnej ceny jednak jeszcze nie znam).
Stad pytanie: kto z Was pisalby sie na takie badania? Kto bylby chetny?

Inna opcja to badania oczu z europejskim certyfikatem - ich cena to ok 180ZL, ale tu tez: minimalna ilosc psow do badania to 30 sztuk...

Narvana 09-06-2011 14:40

Ja na DWARF z checia! Jesli oczywiscie cena bedzie w miare w miare, ale czuje, ze to bedzie okazja...

Rybka 09-06-2011 15:12

Łomatko, to już minął prawie rok? :shock:
No to my zwarci i gotowi odliczamy dni :)

Narvana 29-06-2011 22:02

W tym roku obowiazuja takie stroje na spotkaniu!
http://kwejk.pl/obrazek/208496/pokemon.html

jefta 27-07-2011 13:59

Czy wiadomo juz kto bedzie sedzia na bonitacji?

z Peronówki 27-07-2011 20:00

Quote:

Originally Posted by jefta (Bericht 397270)
Czy wiadomo juz kto bedzie sedzia na bonitacji?

Plany sa stale w realizacji, dlatego nie pisze... Komisja bedzie jak zwykle miedzynarodowa... Na oceniajacego staramy sie sciagnac szanowanego czlonka czeskiej komisji hodowlanej... ale zobaczymy czy sie uda, bo to osoba bardzo zapracowana...

jefta 27-07-2011 20:27

Gdyby sie udalo to bedzie bonitacja wedlug czeskich zasad?

z Peronówki 27-07-2011 20:34

Quote:

Originally Posted by jefta (Bericht 397331)
Gdyby sie udalo to bedzie bonitacja wedlug czeskich zasad?

Chyba jednak pozostaniemy przy slowackiej... Czeska jest fajna, ale oceniana wedlug czeskich regul nie jest fair w stosunku do nieporzygotowanych i nieprzeszkolonych psow... A przeciez takie glownie pojawiaja sie w Poznej... ;)

Nie chce powtorzyc bledu Francuzow, ktorzy zaprosili czeskiego sedziego, a ten podyskwalifikowal im prawie wszystkie psy, bo nie atakowaly pozoranta... "Problem" w tym, ze we Francji zakazane jest szkolenie obrony z wilczakiem i zaden pies nie umial (bo nie mial tez prawa) atakowac... :rock_3

jefta 27-07-2011 20:50

Dyskwa dla zwyklych, normalnych psow niewykazujacych agresji? Jaki dawal kod? Flegmatyk?

zaciekawilas mnie tym zakazem... Jest jakas urzedowa lista ras zakazanych w szkoleniu np. do IPO?

Słowacka przegina w druga strone. Bardzo mnie to zasmucilo w Havranowie :(

wolfin 27-07-2011 22:15

Quote:

Originally Posted by jefta (Bericht 397341)
Dyskwa dla zwyklych, normalnych psow niewykazujacych agresji? Jaki dawal kod? Flegmatyk?

zaciekawilas mnie tym zakazem... Jest jakas urzedowa lista ras zakazanych w szkoleniu np. do IPO?

Słowacka przegina w druga strone. Bardzo mnie to zasmucilo w Havranowie :(

jaki flegmatik- strachliwy :twisted:

chyba to mozna znalesc w regulaminach krajow.

hmm a czeska przegina w to ze robi show a nie test charakteru- brakuje waznej czesci testu, o ktorej one po prostu zapomniali.

jefta 28-07-2011 00:22

Stabilne, normalne, nieszkolone do obrony psy byly oceniane jako strachliwe?

Nie znam francuskiego wiec ciezko mi bedzie szukac ich ustaw. W sportach ringowych rzeczywiscie jest lista ras dopuszczonych do zawodow, ale ciekawi mnie lista ras ktore nie moga byc wcale szkolone do obrony w kraju na niezlym poziomie w sportach obronych...

nie wiem jak wyglada czeska bonitacja i mialam nadzieje zobaczyc w koncu. Trudno. Obejrze 4 słowacką ;)

wolfin 28-07-2011 00:26

Quote:

Originally Posted by jefta (Bericht 397463)
Stabilne, normalne, nieszkolone do obrony psy byly oceniane jako strachliwe?

Nie znam francuskiego wiec ciezko mi bedzie szukac ich ustaw. W sportach ringowych rzeczywiscie jest lista ras dopuszczonych do zawodow, ale ciekawi mnie lista ras ktore nie moga byc wcale szkolone do obrony w kraju na niezlym poziomie w sportach obronych...

nie wiem jak wyglada czeska bonitacja i mialam nadzieje zobaczyc w koncu. Trudno. Obejrze 4 słowacką ;)


tak i jest bo pies niepokazal agresii i nie zrobil ataku :)))
ja wiem - gadalam z liudzi z FR one mowia - wilczak nie jest w liscie psow ktore moga isc na obrone i wlasciciele, ktore chca robic IPO jada do... Niemiec na szkolenia.

zawsze mozna pojechac do CZ jesli juz tak chce sie :)

Gaga 28-07-2011 08:27

Francuzi mają inne podejście, całkiem inne i ładnie to widać w wątku o koszulkach wolfdogowych AD 2011.
Nikt oprócz Francuzów nie zareagował tak negatywnie i gwałtownie na grafikę. Oburzyli się, że koszulki przedstawiają agresywne psy i oni nie chcą w taki sposób promować swojej rasy. Rzucili kontrpropozycje w postaci słitaśnych fotek z nałożonymi "artystycznymi" filtrami z PS - dla nas lekko kiczowatych. Ale trzeba po prostu zrozumieć inną mentalność, to inny kraj, inne wzorce myślenia i obce jest im nasze słowiańskie, nieco rubaszne poczucie humoru czy w ogóle podejście do wielu spraw. We Francji, w miastach nie spotkałam np. malutkich yoreczków terroryzujących okolicę, w ogóle mają mało psów w miastach. Nie oni jedni zresztą:)

God Of War 28-07-2011 09:57

a tam mam swoje zdanie o francach juz wyrobione, glownie wlasnie przez koszulkowy watek... co do ich "artystycznych" filtrach - u nas przynajmniej sie postaralismy, chetnych do obejrzenia ich prac odsylam na francuski watek z koszulkami ;) To tak offtopowo :)

Gaga 28-07-2011 10:01

Quote:

Originally Posted by God Of War (Bericht 397479)
a tam mam swoje zdanie o francach juz wyrobione, glownie wlasnie przez koszulkowy watek... co do ich "artystycznych" filtrach - u nas przynajmniej sie postaralismy, chetnych do obejrzenia ich prac odsylam na francuski watek z koszulkami ;) To tak offtopowo :)

Oj Seba, no trochę tolerancji dla inności :)
Ja np. w pełni się z nimi zgadzam w temacie powszechnego stosunku do ćwiczenia obrony z czw:) - choć koszulki zdecydowanie wolę nasze:)

Narvana 28-07-2011 21:02

Wiem, ze to jeszcze troszke czasu, choc nie duzo...
Czy ktos z Trojmiasta bedzie jechac do Poznej po poludniu w piatek?
Chodzi o to, zeby mojego chlopa w ta jedna strone zabrac... Bez wiekszych bagazy, bez psa.

hedeon 28-07-2011 22:12

A czy ktoś wie jak najszybciej dostać się z Berlina do Późnej? Co najlepiej, pociąg? Autobus? Poszukam w necie, ale może ktoś ma już jakieś sprawdzone połączenia, lub inne wskazówki.
Dzięki za info

jefta 28-07-2011 22:58

Pociagiem do Guben i ktos musi cie odebrac, bo publiczny transport konczy sie w Gubinie :)

gdak 29-07-2011 07:41

Quote:

Originally Posted by Narvana (Bericht 397551)
Wiem, ze to jeszcze troszke czasu, choc nie duzo...
Czy ktos z Trojmiasta bedzie jechac do Poznej po poludniu w piatek?
Chodzi o to, zeby mojego chlopa w ta jedna strone zabrac... Bez wiekszych bagazy, bez psa.

Grześka to wezmę! niech wypala płytę z dobrą muzyką :) Musimy sie zdzwonić, żeby zgrać się w czasie, bo jeszcze nie wiem czy w piatek po południu czy wcześniej...

Narvana 29-07-2011 11:52

Tzn on do 14 pracuje w piatek, a nie moze wziac urlopu, bo to nowa robota i po prostu nie ma.
Dzieki wielkie :) Aha, widzial Cie ostatnio z Nergalem ;)


All times are GMT +2. The time now is 19:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org