Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Wystawy (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=25)
-   -   MWPR Warszawa, 13.07.2013 (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=24970)

avgrunn 08-05-2013 07:51

MWPR Warszawa, 13.07.2013
 
Czy ktos wybiera sie na wystawe? Sedziuje Pani Katarzyna Fiszdon.
My juz zapisani :)

szasztin 08-05-2013 09:06

ASia mnie namówiła i zabieram sie z nia i z Urciem i z moimi aparatami an wystawę!!!!
SUPER!!!
Licze na duuuuuuże grono wilczakowe!!!

szodasi 08-05-2013 09:07

My zamierzamy z naszą 2:) Albo chociaż jedyną jeśli związek nie zdąży wysłać nam rodowodu Atmana...

avgrunn 08-05-2013 09:09

Jak widac beda fajne foty z wystawy wiec wilczaki zglaszac sie :) !

A Atman musi miec rodowod? Nie wystarczy numer?

szasztin 08-05-2013 09:10

Lub napis : w przygotowaniu'??

Gia 08-05-2013 09:34

Moje małe będzie pewnie towarzysko :)

avgrunn 08-05-2013 09:52

Male w sensie szczeniaczek?

szodasi 08-05-2013 10:01

Atman już ma ok 18 miesięcy...;P A poprzedni właściciele nie wyrobili mu go i niestety wg. Pani ze związku mogę go wystawić dopiero jak będzie rodowód. Bo "w przygotowaniu" można używać tylko do 15 miesiąca życia psiura podobnież.

Gia 08-05-2013 10:07

Quote:

Originally Posted by avgrunn (Bericht 454026)
Male w sensie szczeniaczek?

Tak :) Dziewczynka :)

Z rodowodem "w przygotowaniu" można wystawiać do klasy młodzieży włącznie, czyli do 18 mies. :)

fraxinia 08-05-2013 10:11

Do Warszawy wybiera się z zagranicy pewna piękna królewna:) Na razie wiem, ale nie powiem;)
My ... może? Może towarzysko?

szodasi 08-05-2013 10:11

Czyli i tak się nie łapiemy, bo Atmaniątko w lipcu będzie już miał 20 miesięcy:)
Zgłoszenia są do początku lipca zdaje się...Już 1,5 miesiąca czekamy to w czerwcu liczę, że dojdzie:)

avgrunn 08-05-2013 10:42

Quote:

Originally Posted by Gia (Bericht 454028)
Tak :) Dziewczynka :)

Super, to bedzie miala zdjecia :)

anula 08-05-2013 11:14

He he, bedzie fajnie towarzystwo - juz sie ciesze :rock_3

avgrunn 08-05-2013 18:01

Jak dobrze pojdzie to bedzie bardzo fajna ekipa na wystawe :)

Dariasek 08-05-2013 20:49

My z Vuko również się wybieramy (jak nam nic planów nie pokrzyżuje), Asiu super że namówiłaś Kasie :):):)

Gaga 08-05-2013 21:01

Quote:

Originally Posted by szodasi (Bericht 454030)
Czyli i tak się nie łapiemy, bo Atmaniątko w lipcu będzie już miał 20 miesięcy:)
Zgłoszenia są do początku lipca zdaje się...Już 1,5 miesiąca czekamy to w czerwcu liczę, że dojdzie:)

To zacznijcie dzwonić i mailować bo możecie się nie doczekać. To standard w ZK, trzeba tupać w swojej sprawie bo inaczej ona zginie na dnie stosu innych papierów:(

My się może przetuptamy na wystawkę albo towarzysko albo weterańsko:)

Radek 09-05-2013 08:04

hej :) my się wybieramy z Bachuniem i Bajeczką :)

szodasi 04-07-2013 12:10

Do wystawy już tylko tydzień! :) Niestety Atman do dnia dzisiejszego nie dostał rodowodu - mimo, że im co dzień prawie wisiałam na linii;/ Ale przyjedzie towarzysko dopingować Aroon;) Ktoś jeszcze się wybiera (oczywiście oprócz tych co już pisali?:)

Rybka 04-07-2013 15:55

Serce mi pęka ale nie dam rady :(
Ale jeszcze Was nawiedzę na psacerek- to mogę obiecać :)

anula 04-07-2013 18:40

Swojego nie zglaszalam - zamiast zgloszenia psiur dostanie nowy drybedzik :)
Mysle, ze on bedzie wolal takie rozwiazanie... Ale pewnie na wystawe wpadne towarzysko i na shopping

Gaga 04-07-2013 18:54

Quote:

Originally Posted by Rybka (Bericht 456473)
Serce mi pęka ale nie dam rady :(
Ale jeszcze Was nawiedzę na psacerek- to mogę obiecać :)

:( i nie będzie kibicowania:(

Dariasek 05-07-2013 22:49

Witam,mam pytanie czy wiecie może gdzie w poblizu wystawy mozna znalezc tani nocleg z psem lub miejsce pod namiot.

Gaga 06-07-2013 12:31

Quote:

Originally Posted by Dariasek (Bericht 456485)
Witam,mam pytanie czy wiecie może gdzie w poblizu wystawy mozna znalezc tani nocleg z psem lub miejsce pod namiot.



Istnieje możliwość noclegu na terenie wystawy w przyczepach lub w camperach - koszt 100 zł.

To info ze strony oddziału, może zadzwoń i spytaj o możliwość rozłożenia namiotu?:)

Brigita 06-07-2013 12:57

Hi all :) we with Cara Mela Waawanyanka and Staugūnas Sidabrinis vilkas are coming too. So see you all here :)

anula 06-07-2013 14:49

Quote:

Originally Posted by Gaga (Bericht 456487)


Istnieje możliwość noclegu na terenie wystawy w przyczepach lub w camperach - koszt 100 zł.

To info ze strony oddziału, może zadzwoń i spytaj o możliwość rozłożenia namiotu?:)

Straaasznie drogo :cry:
Nie moge zaprosić na nocleg z jajecznym samcem do nas niestety, ale poszukajcie moze tutaj:
http://meteor-turystyka.pl/noclegi,a...arszawa,2.html
Warto szukac czegos w poludniowych rejonach W-wy...

Dariasek 07-07-2013 13:26

dziękuje za informacje

Dariasek 08-07-2013 11:44

Quote:

Originally Posted by Dariasek (Bericht 456505)
dziękuje za informacje

dowiedziałam się że na terenie wystawy te miejsca za 100zł.to są z własnym camperem lub przyczepą,jest mozliwość spania w namiocie ale nie może być duży i za to się nie płaci.My znależlismy pokoje niedaleko wystawy na ul.Stelmachów 14,jak coś to są wolne pokoje,35 zł/osoba.

anula 09-07-2013 23:17

Quote:

Originally Posted by Dariasek (Bericht 456545)
My znależlismy pokoje niedaleko wystawy na ul.Stelmachów 14,jak coś to są wolne pokoje,35 zł/osoba.

No i super! Czyli meteor sie przydał? Czy to moze inne zrodlo?
(Stówa za camper to jednak zdzierstwo jakich mało!)

avgrunn 10-07-2013 08:45

Nas jednak nie bedzie, sprawy warszawskie juz dawno mamy zalatwione, wiec z wystawami juz dalismy sobie spokoj, zyczymy wszystkim powodzenia i prosimy o mnostwo fotek (szczegolnie Ekimmy i Gorthana :rock_3 oraz naszego ulubienca Vukusia)

Dariasek 10-07-2013 14:43

Quote:

Originally Posted by anula (Bericht 456609)
No i super! Czyli meteor sie przydał? Czy to moze inne zrodlo?
(Stówa za camper to jednak zdzierstwo jakich mało!)

znależliśmy z linka którego nam podałaś,bo 100zł to przegięcie,planujemy być w Warszawie w piątek koło 14-tej więc jak ktoś ma ochotę na jakiś spacer małe spotkanie to byłoby super,bo my i tak chcemy połazić trochę po Warszawie

sssmok 14-07-2013 19:26

Dla facebook'owych - fotki z wystawy: https://www.facebook.com/sssmok/medi...7958314&type=1

Gratulacje dla wszystkich, glownie za to, ze wytrzymali w tym upale 8)

anula 14-07-2013 19:32

Anka, w porownaniu z zeszlym rokiem bylo naprawde lajtowo...

szodasi 15-07-2013 09:24

Było miło Was zobaczyć:) Bardzo pouczająca wystawa:) Ja np. dowiedziałam się, że ogólnie moje suczydło jest bardzo ładne, ale ma za duże uszy :D heheh mój mały króliczek:D

Puchatek 15-07-2013 09:40

Taki ważny temat wystawowy: Łorsoł!
To może byście jakieś wyniki podali.
Pochwalili się..... ;-)

fraxinia 15-07-2013 10:57

Quote:

Originally Posted by Bura (Bericht 456674)
Taki ważny temat wystawowy: Łorsoł!
To może byście jakieś wyniki podali.
Pochwalili się..... ;-)

Chyba nikt się nie pochwali ;) Będzie nauczka na przyszłość...

Będąc już w Estonii dowiedzieliśmy się, że w niedzielę w Parnu zmienili nam sędziego, właśnie na Panią F. ... machnęłam więc ręką na opłatę i zarządziłam szybką ewakuację do domu :bolt

szodasi 15-07-2013 11:17

Ja pamiętam tylko 2 konkurencje..U mnie w klasie (otwarta suki) zajęła Aroon 2 miejsce, 1 Ermela z PD, w szamponach męskich - 1) Czambor, 2) Geirrod 3) Ellander, po za tym w większości klas było po 1 reprezentancie...

z Peronówki 15-07-2013 11:47

Quote:

Originally Posted by szodasi (Bericht 456679)
Ja pamiętam tylko 2 konkurencje..U mnie w klasie (otwarta suki) zajęła Aroon 2 miejsce, 1 Ermela z PD

Serio??? :lol: A moge prosic uzasadnienie takiego ustawienia lokat?

z Peronówki 15-07-2013 11:52

Quote:

Originally Posted by Bura (Bericht 456674)
Taki ważny temat wystawowy: Łorsoł!
To może byście jakieś wyniki podali.
Pochwalili się..... ;-)

Najlepszy pies - Owczarek Czechoslowacki Czambor z Vlciho dubu:
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...23686808_n.jpg

BOB tez dla CzO - Eetee od Uhoste:
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.n...74634944_n.jpg

Wybacznie, ale jak widze tak biegajace i zbudowane wilczaki to zastanawiam, sie po kiego diabla rezygnowalam z posiadania owczarkow niemieckich, skoro te promowane tutaj wilczaki roznia sie od nich tylko kolorem... :/

szodasi 15-07-2013 12:13

Barbelo Wilczy Duch - ocena - bardzo dobra
i uzasadnienie:
" Db. proporcje kufy i mózgoczaszki, choć wyraz psuje nieco zbyt duże uszy, bardzo jeszcze młodociana sylwetka, wolałabym nieco bardziej rozwinięty kłąb, db klatka piersiowa, w ruchu grzbiet nieco karpiowaty a zad stromy, db ustawienie kończyn, choć nieco wąski przód, ładny kolor"

Jaką ocenę i uwagi miała Ermela nie wiem.

Fotki z porównań są na fb i u Ani i u innych - tu nie będę wklejać (bo mam internet radiówkę i póki by się załadowały minie wieczność;P

z Peronówki 15-07-2013 13:06

Quote:

Originally Posted by szodasi (Bericht 456683)
Barbelo Wilczy Duch - ocena - bardzo dobra
i uzasadnienie:
" Db. proporcje kufy i mózgoczaszki, choć wyraz psuje nieco zbyt duże uszy, bardzo jeszcze młodociana sylwetka, wolałabym nieco bardziej rozwinięty kłąb, db klatka piersiowa, w ruchu grzbiet nieco karpiowaty a zad stromy, db ustawienie kończyn, choć nieco wąski przód, ładny kolor"

No to jestem jednak troche w szoku... (choc biore OGROMNA poprawke na to, ze nie widzialam tego na zywo, wiec ja w swojej ocenie nie biore pod uwage tego jak sie zachowywala, wystawiala i biegala - to ocena czysto fotkowa)
I tak: widzialam na fotkach, ze Barbelo czaseem zle sie ustawiala, ale tak sie sklada, ze to wlasnie jej fotka wpadla mi w oko jako jednej z BARDZO niewielu suk, ktore mialy wilczakowa budowe: dlugie nogi, prostu grzbiet i katowanie typowe dla tej rasy (a nie lapy pol metru za zadem)....
Poza tym w ruchu tez wyglada spoko...
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...08243775_n.jpg


Co do grzbietu to wlasnie najwiekszy problem Ermelii jest dlugi format i mocniej opadajaca linia grzbietu....
Ale widze, ze chyba na to jednak szla preferencja... Bo BOBowa sunia ma bardzo mocne katowanie i bardzo mocno opadajacy grzbiet - typowy czechoslowacki owczarek....



Tak sie sklada, ze wlasnie fotki "Barbelo kontra Najlepszy Pies i Najlepsza Suka" mozna uzyc aby pokazac roznice miedzy Czechoslowackimi Wilczakami, a Czechoslowackimi Owczarkami:


Barbelo:
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...54515432_n.jpg
(fot. E.Bednarska)
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...63320449_n.jpg


Zwycieskie psy wystawy: po lewej Czambor, po prawej Eetee:
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...11923453_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...17074231_n.jpg


I teraz roznice budowy, ktore DOSKONALE widac:
- Barbelo ma piers plaska jak decha (czyli jak wilczak). U "zwyciezcow" widac BARDZO mocne przedpiersia. U Eetee ta piers az odstale psujac linie frontu.... Tego przedpiersia u wilczaka nie ma prawa byc -swiadczy ono nie nieprawidlowym "owczarkowatym" katowaniu frontu
- Barbelo ma piekne dlugie nogi, takie jakie u wilczakow sa MUSEM. Zwyciezcy jak widac maja krotsze nogi - Eetee o wieke krotsze. A naruszenie tego indeksu to na serio bardzo wielka wada...
- Cialo Barbelo jest krotkie....co jest charakterystyczne dla wilczakow i wszystkich biegajacych, wytrzymalych ras. Czambor ma dluzszy format, Eetee jest BARDZO dluga (stawiam, ze ponad 111)... Dlugie cialo maja owczarki, dla CzW to wada...
- Barbelo ma prosty grzbiet. Linia grzbietu Czambora, ktory staje w pozycji wystawowej opada. Linia Eetee opada BARDZO mocno - to cecha, ktora kazdy zna z rasy owczarek niemiecki.... U wilczakow to niedopuszalne - grzbiet moze opadac tylko o jakies 2cm...
- Barbelo ma prawidlowe katowanie - nogi z pozycji wystawowej znajduja sie pod cialem, podczas gdy "zwyciezcy" maja typowe katowanie owczarkowe, czyli z pozycji wystawowej lapy znajduja sie daleko za zadem - mocno to widac u Eetee....

Aby nie bylo po raz n-ty gadania, ze to tylko prywatne preferencje Margo - jeszcze raz wrzucam skic prawidlowej budowy typowego wilczaka:
http://www.zperonowki.com/pics/artic...g_by_Hartl.jpg
szkic by K. Hartl, the zalozyciej tej rasy


Ja na serio zdaje sobie sprawe, ze Czmbor i jego klon Eetee moga sie podobac, bo to ladne psy. Ale niestety w ringu wilczakow nie maja za bardzo czego szukac.... Wlasnie ze Slowacji wrocil Przemek - powiedzial, ze wsrod tamtejszych psiw Czambor i jego cora wygladalyby jak inna rasa...I nas serio tak jest - na serio razi, gdy wlasnie takie psy zdobywaja BOBy w rasie Czechoslowacki Wilczak, ktore nie maja podstawowych i charakterycztycznych cech CzW... :?

z Peronówki 15-07-2013 13:26

A tak z innej beczki... Bardzo fajnie, ze pani sedzina zwracala uwage na wilczy wyraz pyska.. poczatek juz mamy.... :)

Z tym, ze wilka tworzy jego budowa....to ona daje ruch, sile, szykosc, wytrzymalosc i ZDROWIE... Poza tym - glowe mozna poprawic w hodowli blyskawicznie - potrzeba jednej generacji, maks 2. A budowe - jak widac na poprawienie fatalnej budowy trzeba czasem kilkunastu generacji...

Dlatego niech sobie tez wilczak ma ciemne oko, czy dlugie ucho... Niech ma dluzszy ogon. To sie poprawi. Ale niech bedzie budowa choc przypominal wilczaka, bo naprawianie "owczarkow" (zinbreedowanych dodatkowo na ONki) to na serio hodowlana orka na ugorze... :/

Puchatek 15-07-2013 23:42

Quote:

Originally Posted by z Peronówki (Bericht 456685)
początek już mamy.... :)

Koniec też: sędzinę w takim razie odstępujemy bez szlochów CHodowcom
Quote:

Originally Posted by z Peronówki (Bericht 456685)
z innej beczki...



All times are GMT +2. The time now is 04:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org