Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Různé (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Student a CSV (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=10433)

angelo.sharpe 29-12-2008 12:41

Student a CSV
 
Dobry den,
jsem student druheho rocniku VUT v Brne a premyslim o porizeni stenatka CSV. Jenom nevim jestli je to uplne dobry napad proto bych se chtel zeptat na Vas nazor. Jezdim co dva tyrny domu, kde mame obrovskou zahradu a uz jednoho psa (oriska jak ma byt :-) ) v Brne mam byt kde porad nekdo je a jelikoz chodivam kazdy druy den behat a kazdy prvni den na kolo tak myslim ze by mel dostatek pohybu.. a psa doma uz mame, tak vim co to obnnasi. Ale treba to cestovani vlakem dvakrat za dva tydny a tak...

Vase rady by mi moc pomohly.

dekuju Tom

mellorn 29-12-2008 17:23

Jen upozorňuju z vlastní zkušenosti,že štěnátka čsv / a nejen štěnátka/ toho v bytě vcelku dost zničí.Sice je hezké,že je pořád někdo v bytě,ale je žádoucí učit je i samostatnosti,aby až třeba bude muset zůstat sám /sama/ doma,tak abyste se nedivili.:twisted: Nevím,jedná-li se o podnájem,pokud ano,domluvila bych se s majitelem,zda souhlasí.Jsou to příšery, o tom žádná:lol:
Jo a mít zkušenosti s jiným psem než ČV,to je jako by nebyly.Píšu trošku v nadsázce.Když ho zvyknete na cestovní prostředky odmalička,nebude mít s cestováním problém,navíc v Brně,to se dobře socializuje....

Marianka.W 29-12-2008 18:10

Souhlasím s mellorn. Určitě na samotu, stejně jako na cokoliv jiného, zvykat už od miminka. A pokud možno na co nejvíc podnětů. Zkušenosti s jiným psem jsou ti opravdu na nic, ČsV je "exot", ale na to brzo přijdeš sám. ;-) Jinak osobně jsem zastáncem psů v paneláku spíš než hektarových zahrad, na kterých pes pána celý život nepotká. Jestli jsi sportovec, turista, dobrodruh, tak je čévéčko pes pro tebe a ty ideální společník pro čévéčko. Doporučuju.
:wolf

angelo.sharpe 29-12-2008 20:11

Moc Vam vsem dekuju za nazory celkem jste me utvrdili v tom, ze je to pes pro me. Jediny o cem mam porad pochybnosti je muj studentsky "stav" a jak to budu zvladat casove... ale to se urcite nejak podda. S majitelem domu se o tom take pobavim to je dobry napad. :-) diky,
Tom

Marianka.W 29-12-2008 21:00

Aspoň se budeš moct zdravě odreagovat od šprtání. ;-)
:wolf

angelo.sharpe 29-12-2008 21:20

a to je taky pravda :-) tak asi kolem 1.6.2009 bych si ho poridil, no uvidi se jeste jak se to vyvrbi. kazdopadne moc dekuju. :-)

leila 29-12-2008 21:36

len na okraj - cez leto je menej vrhov, menej možností výberu... najviac vrhov je v zime a prvé mesiace v roku (stačí pozrieť ponuku na hlavnej stránke). šteniatko na leto je síce super, ale v zime je väčší výber, viac možností a je lepšia možnosť vybrať si to správne šteniatko.
p.s.:nevravím, že v lete sa nedá nájsť dobré šteniatko;-)

Marianka.W 29-12-2008 21:46

To je pravda, nejvíc štěňátek se paradoxně rodí do nedostatku. Ale zase v létě má asi student víc času (prázdniny) na socializaci a utužování vzájemného pouta...
:wolf

angelo.sharpe 29-12-2008 21:49

No...dufam, ze nejake sezenu... na letni semestr bych ho porizovat nechtel.. nejlepsi by pro me bylo po zkouskovem na jare kdy budu mit 4 mesice prazdnin a plno casu se mu 100% venovat. Snad nejake stenatko vyberu. A poradite mi jeste podle ceho vybirat stene CsV? nas pejsek je z utulku .. sice jako stenatko, ale nevybrali jsme z nekolika stenatek...

Marianka.W 29-12-2008 22:30

To záleží jakýho psa si představuješ, jestli dominantního nebo radši nějakýho, co se drží zpátky... Většinou se dominantní nebo submisivní zvíře pozná už jako mimčo. Podle barvy a velikosti rodičů se dá zhruba odhadnout barva a velikost štěněte, ale pochybuju, že zrovna o tohle ti jde. Já osobně bych vybírala asi nejspíš podle chovatelů. Jestli je znám, co o nich vím, jestli jim věřím. Kvalitní chovatel je podle mě záruka kvalitního štěněte.
:wolf

angelo.sharpe 29-12-2008 23:06

dekuju vsem, Marianko, tebe jsem si pridal na ICQ, jestli to nevadi.

Marianka.W 29-12-2008 23:12

Beze všeho. když budeš zlobit, zablokuju tě... ;-)
:wolf

Undertaker 30-12-2008 00:38

Icq
 
Já si vás přidal oba, abyste se nehádali :p

angelo.sharpe 31-12-2008 01:33

Tak, timto bych Vas chtel pozadat: planujete-li nekdo prosim stenatka na kveten/cerven (5., 6. mesic) 2009, dejte mi prosim vedet na (moje_prezdivka)@gmail.com, nebo ICQ, nebo mobil 721 372 009. Doufam ze se nekdo takovy ozve :-) Dekuju

Tom

Marianka.W 31-12-2008 01:45

Nepředbíhej. Vždyť ty čubiny ještě ani neháraj. ;-) Nelámej to přes koleno a přijeď se podívat na dvoudenní mezinárodku (když jsi v tom Brně) ať uvidíš na co se máš těšit.
:wolf


All times are GMT +2. The time now is 14:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org