Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Sport i szkolenie (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   05/04/2008 - Biegi wytrzymałościowe (SVP1-3) w Samorinie (SK) (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=7874)

Huan 27-03-2008 15:33

05/04/2008 - Biegi wytrzymałościowe (SVP1-3) w Samorinie (SK)
 
W nastepny weekend (sobota 05/04/2008) niedaleko Bratysławy odbędą się już tradycyjnie biegi wytrzymałośiowe wilczaków na dystansie 40, 70 i 100km (SVP1-3). Jeśli ktoś jest zainteresowany, to warto wcześniej się zgłosić. Zdanie SVP1 jest wystarczajacym egzaminem, by moc startowac w klasie uzytkowej na wystawach, a wraz z kilkoma CACIBami otwiera droge do Interchampiona.

Jest to bieg z przyznawaniem tytulu CACT, czyli wnioskiem na Użytkowego Championa Słowacji. CACT otrzymuje najlepszy pies startujacy na kazdym z dystansow, czyli jeden na 40km, jeden na 70 i jeden na 100. Do uzyskania Użytkowego Championa potrzebne jest uzyskanie 3 x CACT.

Formularz zgłoszeniowy: download

Opłata startowa: 500,- Sk (ok 55PLN)
Miejsce biegu: Cilistov koło Samorina (Mapka) - biegnie się wzdłuż wału nad Dunajem.

Mapka trasy:
http://www.wolfdog.org/grafiki/na_fo...morin-SVP1.jpg

My oczywiscie juz tradycyjnie tam bedziemy.

Joanna 27-03-2008 22:05

Kusisz, Przemuś, oj kusisz.... tylko nie wiem, czy mój tyłek po leżeniu odłogiem od stycznia, kiedy to postanowiłam się połamać, da radę .....

Huan 28-03-2008 01:18

Najwyższy czas się ruszyć. Czas zakończyć zimowe leniuchowanie. ;)

Narvana 28-03-2008 07:41

Quote:

Originally Posted by Przemek (Bericht 128839)
Najwyższy czas się ruszyć. Czas zakończyć zimowe leniuchowanie. ;)

tylko gdzie jest moj rower...? :o
:p

aneta1 29-03-2008 13:40

jaki rower jak bieg to na nóżkach kochanie :lol::lol:

Huan 31-03-2008 14:49

Quote:

Originally Posted by Narvana (Bericht 128863)
tylko gdzie jest moj rower...? :o
:p

Zajmuje nam miejsce w piwnicy :P Tez mi wymowka... jak chcesz to go dostaniesz przy najblizszej okazji, ale wtedy 70km i setke masz zrobic na doskonala :P

PS: w ten weekend w Nitrze dowiedzialem sie, ze na bieg zgloszony jest tylko jeden pies na 70km, a reszta na 40km.

Narvana 31-03-2008 16:22

masz jak w banku, ze zrobie 70 i 100 na doskonala :p

z Peronówki 07-04-2008 17:31

Pisalam na stronie hodowli, ale wrzucam i tu, bo chlopaki rzeczywiscie sie popisaly... :rock_3


W sobote w Samorinie tuz nad modrym Dunajem odbyl sie wiosenny bieg wytrzymalosciowy.... I mamy sie czym pochwalic... :mrgreen: Oj, mamy... :happy

W biegu na 40 km startowalo 14 psow. AND THE WINNER IS BOTIS Z PERONOWKI. Ale to nic.... Bo czym jest dla Botiska przebiec 40 km... http://www.zperonowki.com/html/modul...icon_smile.gif
Botisek nie tylko zwyciezyl zostawiajac reszte stawki DAAAAAAAAALEKO w tyle (kolejni zawodnicy przybiegli dopiero pol godziny po nim!), nie tylko stanal na pierwszym miejscu i uzyskal 3 CACTa przez co stal sie pierwszym w historii Slowackim Championem Pracy. :ghost_2

Nie, to by byla bulka z maslem... 8)

Wazniejsze bylo co innego - w sobote Przemek i Botis pobili dlugoletni rekord na 40km, ktory poprzednio nalezal do Eškona Fončorda ze Slowacji. Nasze chlopaki "poprawily" go o 13 minut konczac bieg SVP1 z czasem 2 godziny 3 minuty!!!
I byloby o wiele lepiej, bo Botis moglby smignac jeszcze szybciej, niestety przez 20 km Przemek musial walczyc z silnym wiatrem - nie byl to zwykly wiaterek: aby jechac musial biedak az stawac na pedalach hamujac psa. Wiec to jeszcze je bylo maksimum mozliwosci tej dwojki... :evil_lol

Drugi CACT na biegach rowniez przypadl psu od nas - 70 km (czyli SVP2) z doskonalym czasem 5 godzin i 10 minut zakonczyl AMBER WOLF z Peronówki. To druga wygrana i drugi CACT. Jeszcze jeden i w gronie speronowkowcow powitamy kolejnego psa z tytulem Slowacki Champion Pracy.... :lol:

Ale co to taki bieg dla mlodzikow....
Ja chcialabym pochwalic kogo innego.... nasza MERRY BELL z Molu Es.... :mrgreen: Suczysko ma obecnie 7 latek i 7 kilo za duzo :oops: , ale jak to Merry Bell - mimo, ze byla najstarszym startujacym wilczakiem bez problemu przescignela o wiele mlodsza konkurencje i 40 km (SVP1) zakonczyla z czasem w jakim konczyla go w latach swojej mlodosci. Do mety przybiegla 15 minut przez czasem przewidzianym na ocene doskonala... :bigok

A oto pelne wyniki:

SVP1 - 40km
2:03 Botis z Peronówki http://www.zperonowki.com/html/modul...smiles/cup.gif
2:37 Fantazie z Vlčí chaloupky
2:37 Beti Wilk z Polskiego dworu
2:40 Rory Brave Heart (wloska corka Berserkera z Peronówki)
2:41 Arimminum H'Gengis Börte-Tchino
2:42 Gádar Fončorda
3:05 Merry Bell z Molu Es
3:05 Elar z Oravy
3:16 Grace Malý Bysterec
3:18 Heňa Radov dvor
3:20 Issar Kollárov dvor
4:12 Pary Kysucká hviezda

SVP2 - 70km
5:10 Amber Wolf z Peronówki http://www.zperonowki.com/html/modul...smiles/cup.gif

Narvana 07-04-2008 17:44

wow. Gratulujemy wszystkim, szczegolnie Botisowi i Przemkowi.
silny wiatr, cos o tym wiem :)

sssmok 07-04-2008 18:06

WOW gratulacje :D
Rozumiem, ze w takim razie na jesień bedziecie znowu rekord bili - bez wiatru :D

P.S. I mam nadzieje, ze nie zapomnieliscie zabrac tego o czym mieliscie pamietac :twisted:

loco 07-04-2008 18:37

Gongratulations,to both of you:bigok.

Greetings Martine.

aneta1 07-04-2008 19:16

Wielkie Wielkie gratulacje :lol::lol::lol:a tak mało brakło byśmy tam też startowali może za rok ;-)

maria_i_wilk 07-04-2008 20:17

Quote:

Originally Posted by aneta1 (Bericht 130610)
Wielkie Wielkie gratulacje :lol::lol::lol:a tak mało brakło byśmy tam też startowali może za rok ;-)

Ja tak liczę i liczę i wychodzi, że... właściciele wilczaczków to raczje kanapowe misie, nie? :rock_3
Dla Botisa i Przemka oraz Margo z Bellisimą tradycyjnie czochranie za uszkiem.
Dla Ambera (z kim?) i innych nieznanych wilczaków i ich właścicieli - szturchnięcie łapy i potrząsanie łapą.
maria i wufi
PS. A fotgrafa przy tym nie było...?

shaluka 07-04-2008 21:19

No gratulacje, gratulacje.. ja w tym roku mialam robic bieg z Ishtarka.. ale w obecnej mojej sytuacji to odpada, chyba ze znajde kogos kto z nia pojedzie ;(
Naprawdę świetne mimo wszystko wyniki i ten championat pracy.. Robi wrazenie

Gaga 07-04-2008 22:14

Aga, nie przesadzaj! Przepedałowanie 40 km w tempie ok 16 km/h nie jest zadnym wyczynem;) To spacer ;)

joke 08-04-2008 08:54

Quote:

Originally Posted by z Peronowki
AND THE WINNER IS BOTIS Z PERONOWKI.

oooooooojjjjj, robi wrażenie :shock::klatsch zięciulo i Przemek -się popisali:rolleyes:

GRATULACJE także dla wszystkich właścicieli wilczaków biorących udział w biegu, jest to fajne, że chcą coś robić, są czynni, i tak jak ich podopieczni aktywni.
Grunt to dobry team - wilczk i jego właściciel :cool3

z Peronówki 08-04-2008 10:13

Quote:

Originally Posted by Gaga (Bericht 130645)
Aga, nie przesadzaj! Przepedałowanie 40 km w tempie ok 16 km/h nie jest zadnym wyczynem;) To spacer ;)

Gaga ma racje.... Wyscigi wyscigami, ale jak zwykle biegi to wspaniala zabawa, ktora co roku konczymy spotkaniem w pobliskim "Kormoranie".... W tym roku czolowka pogonila zawodnikow, ale wiele osob przyjezdza do Samorina, aby milo spedzic dzien i spokojnie przebiec ten odcinek (w Slowacji przebiegniecie tej trasy jest wymagane do praw hodowlanych - gdyby pies jej nie pokonal nie moglby byc rozmnazany. Swietny pomysl wart nasladowania)....

Przyznaje, ze to troche myli czasy i daje troche mylny wizerunek formy psow, bo w grupie startujacych spotykaja sie osoby, ktore przyjechaly przetestowac wilczaki "ile daloby sie z nimi wycisnac" :rock_3 jak i osoby, ktore na spokojnie chca przebieg cala trase jako mily spacer o poranku... Trudno wiec porownywac osiagniecie Issara, Elar czy Rory, ktore spokojnie przetruchtaly te kilometry do osiagniec czolowki, ktora niezle psy pogonila... ;-)

Kilka lat temu, gdy zaczynalismy starty w biegach na 40km nikt nie gonil psa - to byla tylko spokojna przejazdzka. Gorsze czasy, bo zwykle jechalismy sobie jakies 12 km/h milo dyskutujac... ;) Jako zawody organizowano dopiero biegi na 70 i 100 km, choc niestety obecnie tradycja troche upadla, po tym jak odszedl Akim Slnecny dvor i wycofalo sie jeszcze dwoch startujacych. Ale pracujemy nad tym.... Moze wiec za jakis rok bedziemy mieli ponownie psy, ktore sa w stanie stanac w szranki na trasie, ktora rzeczywiscie pokazuje co wilczak potrafi.... :lol: Gotujcie sie na 100km! :p

Wiec Aga bez obaw - bieg nie musi byc biegiem, ale moze byc spokojna jazda... Bo "Nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go!".... :rock_3

z Peronówki 08-04-2008 10:16

Quote:

Originally Posted by aneta1 (Bericht 130610)
a tak mało brakło byśmy tam też startowali może za rok ;-)

Dlaczego za rok...? 8) Polecam jesien - kolejny bieg jest w tym samym miejscu w pazdzierniku. Warto o tym pomyslec, bo i wlasciciele i psy nabieraja sami z siebie niezla forme na wakacjach..... :rock_3

shaluka 08-04-2008 10:18

Gaguś dla mnie rower jest na dłużej zakazany odgórnie ;)
Ale coś się wymyśli ;)

z Peronówki 08-04-2008 10:29

Quote:

Originally Posted by shaluka (Bericht 130698)
Gaguś dla mnie rower jest na dłużej zakazany odgórnie ;)
Ale coś się wymyśli ;)

Pewnie, ze cos wymyslisz... Wiele osob jezdzi dla przyjemnosci... Spytaj Marzene ile wytrzymalosciowek zrobila (rzuc jej haslo VZ2). A z Garuda jechala jedynie dopiero jedynie raz... :rock_3


All times are GMT +2. The time now is 10:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org