Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Wilki i wolfdogi (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Saarloosy (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=12801)

XaedasKSP 29-11-2009 20:46

Saarloosy
 
Wlasnie chcialem powiedziec ze jako milosnik psow wilczkow zrezygnowalem z kupna CSV lecz kochany moderator zrezygnowal chyba z mozliwosci dania mi tego powiedziec.

Dowiedzialem sie mianowicie po dokladniejszym zbadaniu norweskich zakazow iz Saarloos Wolfhond nie jest w Norwegii zabroniony i mozna go calkiem legalnie i ze wszystkim rasowymi papierami sprowadzic do Norwegii. Pozaty, po dokladniejszym przeczytaniu charakterystyki rasy byc moze Saarloos Wolfhond bedzie nawet bardziej pasowal jako pies do towarzystwa niz wilczak.

Problem polega teraz tylko na tym iz tak jak latwo bylo znalezc cala mase hodowcow Wilczaka, tak rownie trudno jest znalezc chociaz jednego hodowce Saarloos Wolfhonda i mialem nadzieje ze moze ktos wie gdzie mozna takowego hodowce znalezc, poniewaz teraz juz chyba wszyscy sa szczesliwi skoro pokornie zrezygnowalem z wilczaka i zdecydowalem sie zakupic pieska ktory jest legalny w Norwegii.

wolfin 29-11-2009 21:56

Quote:

Originally Posted by Fenris wolf (Bericht 258521)
Wlasnie chcialem powiedziec ze jako milosnik psow wilczkow zrezygnowalem z kupna CSV lecz kochany moderator zrezygnowal chyba z mozliwosci dania mi tego powiedziec.

Dowiedzialem sie mianowicie po dokladniejszym zbadaniu norweskich zakazow iz Saarloos Wolfhond nie jest w Norwegii zabroniony i mozna go calkiem legalnie i ze wszystkim rasowymi papierami sprowadzic do Norwegii. Pozaty, po dokladniejszym przeczytaniu charakterystyki rasy byc moze Saarloos Wolfhond bedzie nawet bardziej pasowal jako pies do towarzystwa niz wilczak.

Problem polega teraz tylko na tym iz tak jak latwo bylo znalezc cala mase hodowcow Wilczaka, tak rownie trudno jest znalezc chociaz jednego hodowce Saarloos Wolfhonda i mialem nadzieje ze moze ktos wie gdzie mozna takowego hodowce znalezc, poniewaz teraz juz chyba wszyscy sa szczesliwi skoro pokornie zrezygnowalem z wilczaka i zdecydowalem sie zakupic pieska ktory jest legalny w Norwegii.

bardzo milo to slyszac :)

a na to moze odpowiedziec google, jak na kazde pytanie

ja znam kilka hodowli jedna z nich jest w Finlandii "Wolfsirius" sproboj poszukac i zapytac tam.

hubsen 29-11-2009 22:56

W polsce z tego co wiem są dwa Saarloos Wolfhondy ale chyba za młode zeby od nich kupic młodego. Wejdz na strone Jantarowej Watachy tam je znajdziesz.

Katka 30-11-2009 01:09

Quote:

Originally Posted by Fenris wolf (Bericht 258521)
Pozaty, po dokladniejszym przeczytaniu charakterystyki rasy byc moze Saarloos Wolfhond bedzie nawet bardziej pasowal jako pies do towarzystwa niz wilczak.

Problem polega teraz tylko na tym iz tak jak latwo bylo znalezc cala mase hodowcow Wilczaka, tak rownie trudno jest znalezc chociaz jednego hodowce Saarloos Wolfhonda

Saarloosy z Jantarowej pochodzą z Czech:
http://zmolu.vlcak.cz/cs/sav/stenata.aspx
Z Czech sprowadzić psa jest bardzo łatwo, przy odbiorze dostajesz paszport, szczeniak ma już chip, tylko szczepienia musisz zrobić już u siebie.

Więcej hodowli znajdziesz w Niemczech, z tego co wiem to w Norwegii też była jedna... No i na pewno Dania i Holandia.

Na twoje warunki ta rasa to zdecydowanie lepszy wybór - mam na myśli otoczenie, las, mało obcych - saarloosy są nieufne.

shaluka 30-11-2009 13:43

Saarloosów jest co najmniej 4 w Polsce, jeszcze jedna sunia jest pod Poznaniem, którą będzie można podziwiać w przyszłym sezonie wystawowym, no i znany już wielu przystojniak z okolic Warszawy.

shaluka 30-11-2009 13:46

P.S. Jest też hodowla w Czechach: "Miraja".

grotifarys 30-11-2009 14:34

No to, szanowny Norwego/Polaku drwiący bezsasadnie z 'dawnego rezimu', uciłęś dyskusje tą zmiana swej decyzji, chwiejnyś kolego niczym trzcina na wietrze...
Saarloosy, to inny charakterologicznie pies, z takowym możesz miec wieksze kłopoty, nizli z wilczakiem.

grotifarys 30-11-2009 14:38

Poprawki dla Czcigodnej Rony: - powinno być 'bezzasadnie' i 'uciąłeś' - to w ramach posypywania głowy...

wolfin 30-11-2009 14:51

Quote:

Originally Posted by grotifarys (Bericht 258702)
No to, szanowny Norwego/Polaku drwiący bezsasadnie z 'dawnego rezimu', uciłęś dyskusje tą zmiana swej decyzji, chwiejnyś kolego niczym trzcina na wietrze...
Saarloosy, to inny charakterologicznie pies, z takowym możesz miec wieksze kłopoty, nizli z wilczakiem.

z kat mozna wiedziec da rade czy nie - jesli sam nie masz ani wilczaka ani sarlosa. z ksiazek nie da sie znac wszystkiego jakie sa te psy w realu. To taki komentarz do niczego.

z Peronówki 30-11-2009 17:48

Quote:

Originally Posted by shaluka (Bericht 258676)
no i znany już wielu przystojniak z okolic Warszawy.

Czy chodzi o synka "slawnego" Skoga? Bo jesli tak to troche naciagane nazywac go Saarloosem... 8) Dzieci Skoga maja sie do Saarloosow jak Mutary do wilczakow...8) Jak dotad oficjalnie udowodnione nieprawdziwosc rodowodow Saarloosow po Zazi zen Daoina sidhe. Jej ojcem nie byl tak jak napisano w rodowodach Saarloos, ale CzW - Chrop z kladenske zare.
Teraz toczy sie ´rowniez dochodzenie wlasnie w sprawie Skoga.
W sumie calkiem mozliwe, ze ponad 250 "pseudoSaarloosow" straci po zakonczeniu sprawy swoje rodowody.

Kogo interesuje temat temu polecam forum angielskie... I wypowiedzi osob, ktore pracowala w hodowli "najbardziej znanej hodowczyni Saarloosow".... 8)

GRABA 30-11-2009 18:03

W Kielcach był SUN GIFU DANUR;)

Jak go zobaczyłam, to sobie pomyślałam, że wiele wilczaków chciało by mieć taką sierść jak on;-)

z Peronówki 30-11-2009 18:11

Quote:

Originally Posted by GRABA (Bericht 258821)
Jak go zobaczyłam, to sobie pomyślałam, że wiele wilczaków chciało by mieć taką sierść jak on;-)

No jesli ktos pokryje Malamutem to bedzie mial.... :lol:

GRABA 30-11-2009 18:51

Ano to fakt:lol:

Hanka 30-11-2009 20:56

Tahle fena taky nevypadá jako čsv:
http://mirajacz.webnode.cz/products/...us-honey-kiss/

wolfin 30-11-2009 21:09

Quote:

Originally Posted by Hanka (Bericht 258872)
Tahle fena taky nevypadá jako čsv:
http://mirajacz.webnode.cz/products/...us-honey-kiss/

ale to i nie jest CSV a SW

wolfin 30-11-2009 21:12

Quote:

Originally Posted by z Peronówki (Bericht 258824)
No jesli ktos pokryje Malamutem to bedzie mial.... :lol:

ale to nie trudno teras i z wilczakami zrobic, sa teras uzywane 2 CSV ktorym malo do malamutow brakuje :)

z Peronówki 30-11-2009 21:28

Quote:

Originally Posted by wolfin (Bericht 258876)
ale to i nie jest CSV a SW

Musimy wierzyc Tobie na slowo. Bo wygladem to czysty wilczak... :lol:

wolfin 30-11-2009 21:47

Quote:

Originally Posted by z Peronówki (Bericht 258887)
Musimy wierzyc Tobie na slowo. Bo wygladem to czysty wilczak... :lol:

do czystego jemu brakuje .... innego rodowodu, bo na tym co ma napisane ze to SW. :twisted:

Hanka 01-12-2009 11:47

To SW (podle rodowoda) :lol: od Suski. Ale Suski taky koupila SW (podle rodowoda) z Německa a to taky ne SW.......
Díky bohu mě SW nezajímá, ať si kříží co chtějí, třeba i toho malamuta.

Agnieszka 01-12-2009 14:54

A te dwa Saarloosy z Torunia? Kolezanka mowila mi, ze w przeciagu ostatniego roku czesto je widywala.


All times are GMT +2. The time now is 10:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org