Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Zdraví a výživa (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=118)
-   -   Škytavka (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=10068)

jacklack 22-01-2009 21:45

Škytavka
 
Mám dvouměsíční štěně a vždycky když se nají a to i když si zobne jen trochu tak má škytavku nebo co to je:|nemáte s tím někdo zkušenost?

yzengrin 22-01-2009 22:24

Quote:

Originally Posted by jacklack (Bericht 185577)
Mám dvouměsíční štěně a vždycky když se nají a to i když si zobne jen trochu tak má škytavku nebo co to je:|nemáte s tím někdo zkušenost?

Ahoj,
Sofča má taky poměrně dost často škytavku...nesledovala jsem tedy, jestli po jídle nebo jindy, ale nevidím v tom nic zlého. U štěnda maďarského ohaře měli majitelé stejný postřeh.Teď už škytavku nemívá (je mu 6měsíců) Člověk má taky občas škytavku;-)

Undertaker 22-01-2009 22:55

škytavka
 
Já myslim, že škytavka je klasika a někdy jen tak běhěm dne Párkrát se nám povedlo po mase i zvracení To se pak pes roluje a rovná jak harmonika. To se stává většinou když do sebe nahází celý kusy masa a zapomene kousat

Lucan 23-01-2009 15:03

Mam štěndo 11 týdnů a škytá asi 3x deně, ale nikdy ne dlouho. Veterinář mi na to říkal, že štěňátka škytaj víc. Měl jsem trošku strach, jestli je to OK. Ptal jsem se kamarádů, jestli jejich pejsci taky často škytaj. Všichni říkali, že jo a ať si to tak neberu, že je to "klasika" .. ;)

Tisethor 23-01-2009 18:54

Zdravím,
mám taky dvouměsíční nadělení a škytavku máme jak po jídle, tak když máme odchod do práce a musí zůstat doma sám (přitom po jídle není). Takže důvod proč škytá, to nevím. Ale myslím, že není důvod se toho obávat. Neboť jak škytovka příjde, tak i odejde:).

jacklack 23-01-2009 20:37

děkuji všem za přízpěvky ,jsem přeci jen klidnější že je to v poho8)

moncikkk 23-01-2009 22:17

Mám fenku, ted už 8 měsíční a když byla malá, škytala taky několikrát denně a hlavně po jídle. Prý je to u šťěnátek normální, takže se opravdu nemáš čeho obávat.

jerabekj 26-01-2009 13:16

Škytavka
 
Je otázka jestli se je nebo neni čeho bát!
Mně veterinář řekl, že škytavka u štěněte může být vzásadě ze dvou důvodů a to je "brániční kýla" kterou ale můj drobek nemá, protože se velmi snadno diagnostikuje a nebo to můžou být škrkavky, které jsou pro štěně nebezpečné, protože mu berou živiny a způsobují zvlášť u velkých plemen rachitidu. Můj veterinář doporučuje pravidelně odčervovat dokud štěně škytá.
Něco o škrkavkách:
do štěněte se dostanou z krve matky přez placentu a pak nastává koloběh. Vývojové stádium škrkavek se vyskytuje v plicích a játrech, odtud postupem vývoje putuje do trávicího traktu a odtud vývojová stadia mám pocit znovu do krve, plic, jater a tak dale. Problem je, že na vyvojove stadium škrkavek v plicich a jatrech prakticky nic nezabira a je tedy nutne odcervovat pravidelne aby se vzdy pozabijely aspon ty, ktere jsou v travicim traktu. Jinak je stene "vyskytne" do tlamy a polkne a kruh zustane uzavreny. Skrkavky lze zjistit testem stolice a slysel jsem i ze krevnim testem, ale ten se snad pry nejbliz dela v Anglii.
Kdokoliv byste dokazali rozsirit ci opravit vyse popsane, ucinte tak, rad se poucim, protoze mne skytani u stendy dost desi. (i kdyz je fakt, ze za dva mesice co je u nas jiz skyta mene)
Honza


All times are GMT +2. The time now is 14:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org