Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   ČSV v nouzi (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=111)
-   -   ČSV - Čab pri Nitre (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=14307)

Monika 19-05-2010 21:23

ČSV - Čab pri Nitre
 
Potřebuje rychlou pomoc.
http://psysos.next176.sk/?Proc=dynam...%2F10&View=723

Monika

Pavel 19-05-2010 22:07

http://psysos.next176.sk/files/galle...3_csvlk5_n.JPG http://psysos.next176.sk/files/galle...30_csvlk_n.JPG

No, nejsem si tedy jistý, zda takhle vypadá československý vlčák ?

Tyger 20-05-2010 14:21

strihnuty s huskym? :?

Pavel 20-05-2010 14:51

No právě, divím se, že to na první pohled nepozná rozhodčí a bývalá poradkyně chovu. Kdybych to vlákno smazal tak by kolem toho byl zase humbuk, jak tady cenzurujeme. Co si o tom myslíte vy ostatní, je to ČsV ?

leila 20-05-2010 15:45

na fórum, kam chodím toto tiež dali ako čsv, ale nechcela som na to nič vravieť... keď pozriem stránky s prosbami o adopciu, je všetko sivé čsv. prípadne x čsv.

CDaniela 20-05-2010 15:51

Quote:

Originally Posted by Pavel (Bericht 301798)
No právě, divím se, že to na první pohled nepozná rozhodčí a bývalá poradkyně chovu. Kdybych to vlákno smazal tak by kolem toho byl zase humbuk, jak tady cenzurujeme. Co si o tom myslíte vy ostatní, je to ČsV ?

Já myslím, že to čsv být může, ale podle mě starší než 7 let.
Třeba Bref má podobnou kresbu masky, mohlo by jít o nějakou přízeň i.
http://www.wolfdog.org/pics2/2008/12...053-203307.jpg

Bára 20-05-2010 16:00

Podle mě to čisté ČV nebude, ale kdo ví...Vypadá to jako husky

Helenasotis 20-05-2010 16:54

Osobně si myslím, že to klidně ČSV být může - ale podle mě tak alespoň desetiletý (klidně i více).
Nebo spíš opačně - proč by to měl být husky?
- Protože je do stříbrna? Ale to je hodně ČSV (navíc fotka je focená s bleskem, který dává studené odstíny, tedy žlutá je na fotce ještě potlačena).
- Protože má hodně vysokou masku a výraznou bílou kresbu nad očima? Ten pes je evidentně hodně starý - rozhodně víc, než 7 let. ČSV tak, jak šedivějí ke stáru, postupně celkově "blednou", ale hlavně se jim zvětšují plochy se světlou kresbou na hlavě - tedy maska a nadočnicové skvrnky. (Prohlédněte si fotografie starých psů tady v galerii).

Když si sečtete spíše stříbrné zbarvení psa a evidentně vysoký věk = značná prošedivělost, klidně dojdete u ČSV k takovémuto vzhledu.
Mě by naopak nenapadlo toto zvíře a priori považovat za huskyho...

Podívejte se např. na tohoto starého psa - zvlášť, když si jej převede do stříbrna, tak Vám taky zřejmě nebude připadat jako ČSV...

http://www.wolfdog.org/pics2/2008/2/...76-7454487.jpg

CDaniela 20-05-2010 17:12

Například Argo od Vysoké skály Kamily Novákové měl ke stáru hodně podobnou masku i barvu.

Helenasotis 20-05-2010 17:15

Mimochodem - kdyby se někde v nabídce objevilo toto zvíře s popisem ČSV, asi si většina z Vás zaťuká na čelo
http://www.wolfdog.org/pics2/2006/1/28139.jpg

A přesto je to ČSV - ČSV s PP (ze zahraničního chovu, komplet po českých předcích - "jen" bohužel zcela nevhodně zkombinovaných...)

Takže soudit z nekvalitních fotografií, co je zvíře zač a posuzovat jeho exteriér, je značně mimo ;)

Bára 20-05-2010 17:40

Tak byli jsme k tomu posouzení vyzváni. Já neřekla nic jinýho, než že mi připomíná huskyho, ale KDO VÍ, co je to zač. Třeba ta poslední fotka mi taky nepřipadá jako ČV :-)

Tyger 20-05-2010 18:23

ja taky nerekla ze to musi byt husky, jenom jsem tipovala jestli neni nahodou strihnuty. Kdyz to je csv klidne tomu budu verit. Ono je nekdy rozdil fotografie a skutecnost.
to Helenasotis: ty blaho, kdyz je tohle csv s PP :shock: mne to pripada jako kombinace NO, csv a border nebo austral. ovcoun... :lol: ale taky muze jit jenom o fotografii... no stejne

leila 20-05-2010 18:34

neide len o fotku, ostatné sú tiež "docela zajímavé"
http://wolfdog.org/ces/dbase/d6299.html

Hanka 20-05-2010 19:00

Mně taky připadá, že má cosi s huskym.

Helenasotis 20-05-2010 19:12

tyger: bohužel, tady jen o nevhodnou fotku nejde :( - z tohoto spojení vyšlo několik podobných jedinců, kteří spíše připomínají křížence dlouhosrstého NO, než ČSV. Ale to není podstatou věci - šlo mi spíš o to, jak soudy čistě podle vzhledu, potažmo podle vzhledu z fotek, mohou být (a často také jsou) velmi ošemetné....
Prostě když "nasmažíte" psa na přímo do obličeje bleskem, bude vypadat podstatně jinak, než v reálu. A na onom "haskoidním" šmrncnutí daného pejska se fotka přeexponovaná bleskem + jeho výrazná prošedivělost podepsaly hodně silně (jenže u mě asi bude hrát značnou roli to, že se focením poměrně dost zabývám, tak si ten blesk z psího ksichtíku umím alespoň částečně odečíst a tolik mě to tudíž zřejmě nemate...)

jacklack 20-05-2010 19:16

Quote:

Originally Posted by Pavel (Bericht 301798)
No právě, divím se, že to na první pohled nepozná rozhodčí a bývalá poradkyně chovu. Kdybych to vlákno smazal tak by kolem toho byl zase humbuk, jak tady cenzurujeme. Co si o tom myslíte vy ostatní, je to ČsV ?

je to jen můj názor ale myslím si že je starší než 7 let tipoval bych tak 9-10 a myslím si že to není čisté čsv hodně v něm vidím husky,ale třeba se pletu.ale to tu asi není podstatné jde o pomoc tomu psovi:|

Monika 20-05-2010 22:17

Quote:

Originally Posted by Pavel (Bericht 301798)
No právě, divím se, že to na první pohled nepozná rozhodčí a bývalá poradkyně chovu. Kdybych to vlákno smazal tak by kolem toho byl zase humbuk, jak tady cenzurujeme. Co si o tom myslíte vy ostatní, je to ČsV ?


:lol::lol: áá... mistr Hanuška z " fotky " pozná zda se jedná o čistokrevné ČSV?? :roll: Že bych pár neurčitých fotek přidala??

Je mi naprosto jedno, čím je toto " ČSV " křížené a nebo ne. Dost pravděpodobně se jedná o staršího jedince a nebo jedince " předčasně " zestárlého nevhodnou příbuzenskou plemenitbou. I takové jsem již viděla, co měli v 5 letech výraz desetiletého psa, včetně více prošedivělých partií, než se na takový věk sluší..... Deseti let se ale nedožili :0(

Pes potřebuje pomoc!!

Jestli chce " mistr Hanuška " lekce z posuzování, nechť si doplní vzdělání, vrhy a obrátí se na ČMKU :lol:

a tento odkaz klidně smaž...

Monika

suuva 20-05-2010 22:50

Nebo by se mohlo jednat o plemeno Tamaskan Inuit nebo jeho krizence.http://wolflikedog.forumotion.net/us...tars/19-52.jpg
Taky si ale myslim, ze by urceni puvodu melo jit stranou, kdyz se jedna o zachranu pred utracenim.

Edenseveru 21-05-2010 10:19

No, chodím mezi čsv dost dlouho a opravdu si myslím, že to teda čsv je !!
Je to ten takový starý typ stříbrňáků, co jsem potkávala cca před deseti lety.
Každopádně potřebuje pomoc! a kam se zvrhla diskuze je smutné :(:shock:

Doufám, že tam někdo z okolí zajede a najde mu místo na slušný život!
Lucie

alexa 21-05-2010 11:01

Podle mě na vzhledu toho psa není nic, kvůli čemu by to nemohl být československý vlčák (jen myslím že podstatně starší než 7 let, ale soudit z fotky je těžké). Ale není to jedno? Všichni se tady baví jen o tom, jestli je to ČSV nebo ne, ale nikdo se nebaví o tom, jak mu pomoct. Co kdybyste raději zkusili obvolat svoje známé, kdo by si ho mohl a chtěl vzít?

Karel


All times are GMT +2. The time now is 10:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org