Wolfdog.org forum

Wolfdog.org forum (http://www.wolfdog.org/forum/index.php)
-   Sport en training (http://www.wolfdog.org/forum/forumdisplay.php?f=99)
-   -   Water-Rescue-Werk met TsW's (http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=8677)

mijke 17-07-2008 14:03

Water-Rescue-Werk met TsW's
 
De afgelopen tijd heb ik als een try-out een aantal workshops Water-Rescue-Werk voor TsW’s gegeven.
Waterwerk is een vorm van reddingswerk waarbij honden leren om drenkelingen uit het water te halen.

NB Deze vorm van rescue werk heeft niets te maken met de andere vorm binnen het reddingshonden werk: de Waterreddingshond. De waterreddingshond wordt namelijk opgeleid om verdronken en vermiste personen in het water op te sporen.

Tijdens deze workshops maakten de combinaties (6 met een TsW en 1 met een Mechelaar) kennis met de basis principes van (deze vorm) van Waterrescue werk. Natuurlijk waren er individuele verschillen en sprong de ene hond makkelijker uit de boot en zwom een ander weer makkelijker naar een drenkeling.
Maar als ik terugkijk, kan ik alleen maar zeggen dat alle honden veel geleerd hebben en per keer vooruitgingen! :)
En dat het heel intensief en hard werken was voor zowel de eigenaars als de honden!

De TsW’s staan niet bekend als de meest beste apporteerders. :rock_3Daarom was het echt fantastisch om te zien dat de meeste honden na 5 trainingsdagen niet alleen een dummy uit het water haalden, maar sommigen er zelfs al een surfplank (met een drenkeling er op), mee naar de kant sleepten!:)

De TsW is gefokt als werkhond en zal het dus altijd op prijs stellen om samen met zijn baas actief bezig te zijn. En in deze workshops was duidelijk te zien dat TsW’s ook met veel enthousiasme dit soort activiteiten doen! En tevens dat de interactie tussen baas en hond veel beter door wordt door het “samen werken”!:)

Hieronder een foto impressie van de deelnemende honden:

Voor het werk een zwemvest aan:
http://www.de-ursidae-stee.com/wolfd...vest%20aan.jpg

TsW Denzel: conditie zwemmen

http://www.de-ursidae-stee.com/wolfd...%20zwemmen.jpg

TsW Paco: aan een dummy surfplank slepen
http://www.de-ursidae-stee.com/wolfd...0surfplank.jpg

Mechelaar Breezer: aan een dummy onze Annie Rexie slepen
http://www.de-ursidae-stee.com/wolfd...et%20annie.jpg

Voor het slepen van drenkelingen krijgen ze een zwemtuig over het zwemvest aan
http://www.de-ursidae-stee.com/wolfd...ndoen%20WK.jpg

TsW Aré: sleept een drenkeling aan het zwemtuig
http://www.de-ursidae-stee.com/wolfd...g%20slepen.jpg

TsW Yara: op commando uit de boot naar een drenkeling springen
http://www.de-ursidae-stee.com/wolfd...20commando.jpg

TsW Nous: aan het zwemtuig de drenkeling naar de kant brengen
http://www.de-ursidae-stee.com/wolfd...0drnkeling.jpg

TsW Nomad: uit de boot springen
http://www.de-ursidae-stee.com/wolfd...20springen.jpg

TsW Chezka: aan de dummy een drenkeling op surfplank naar de kant slepen:
http://www.de-ursidae-stee.com/wolfd...drenkeling.jpg

Ter info:
De TsW’s die aan deze workshops deelnamen komen van fokkers uit verschillende landen (Nederland, Duitsland, Polen en CZ) en waren van te voren niet getraind voor dit soort werk.

Smokey 17-07-2008 14:57

Prachtig om te zien Mijke :)
Toppie van de honden zeg en natuurlijk van de eigenaren :lol:
Mooie foto's ook :)

loco 17-07-2008 17:30

Quote:

Originally Posted by mijke (Bericht 148503)
De afgelopen tijd heb ik als een try-out een aantal workshops Water-Rescue-Werk voor TsW’s gegeven.

Uit pure nieuwsgierigheid, was deze Try-Out geslaagd :rock_3 ??
Zo ja, komen er nu meerdere workshops :evil_lol ??

Groette Martine.

Jolanda 17-07-2008 17:41

Goed bezig, Mijke! :cool3
En natuurlijk ook al die Tsjechen bazen met hun honden, bravo :klatsch

kobesen 17-07-2008 19:44

Het was in 1 woord fantastisch! Ook Denzel genoot van deze dagen. Ben ook super trots op mijn doggie, dat ie na 2 gemiste lessen, geen enkele moeite had om bij te blijven.
(behalve het vrouwtje, die had wat moeite om uberhaubt op d'r beide poten te blijven staan:evil:)
Maar mag de pret niet drukken. Wat mij betreft: GESLAAGD!

Groetjes Kim

gerard&monique 17-07-2008 19:48

Mijke,

Het ziet er bijzonder spectaculair uit.
Mijn zoon is al jaren lid van de reddingsbrigade Vinkeveen. Ik weet zeker dat hij het geweldig vindt om aan deze training mee te doen met Lupo.
Dus als je nogeens iets dergelijks wilt organiseren hoop ik dat Rick en Lupo mee kunnen doen. Misschien kunnen ze dan ooit in de toekomst samen vanaf hun bootje de Vinkeveense plassen bewaken.

Gerard

ELISE 17-07-2008 21:12

Het was echt geweldig leuk om te doen zowel voor ons als voor Yara!!!!

Mede vanwege de enthousiast gegeven workshop door Mijke en Martine en alle even enthousiaste deelnemers, is dit voor ons echt een onvergetelijk "waterballet" geweest.

Onze gewone GG-training (wel noodzakelijk) verbleekte hier echt bij.

Yara apporteerde ineens wél vanuit het water, wat ze eerder op het land nauwelijks deed.

De soms spectaculaire sprongen van de honden uit de boot, meestal vastgelegd door Barry, waren super om te zien.,

En dan het heerlijke gevoel als je aan/achter je hond hangt in het water en tussen haar oren doorkeek :tarden, niet te vergeten, de lol die we onderling hadden :lol:.

Alleen Annie Rexie deed niet erg enthousiast mee :(, maar ja, je kan niet iedereen blij maken, toch?:cunao

Xhrista 18-07-2008 08:11

Prachtig om te zien en erg jammer dat ik niet mee kon doen.Maar ja een mens moet wel z'n eigen grenzen kennen.Weet ook niet of ik Storm wel zover had gekregen.hoewel dat een behoorlijk goede waterapporteur is.Maar prachtig hoor om te zien.

Gr. Christa

mijke 18-07-2008 13:52

@ Martine: Ja ik vond de try-outs super geslaagd!:) En ik zal in de toekomst ook zeker nog eens doorgaan met een vervolg voor deze deelnemers!

@ Gerard; Wat leuk dat je zoon bij de reddingsbrigade zit! En ook leuk als hij eventueel mee wil gaan doen met Lupo :) Als ik weer plannen heb om met nieuwe workshops te starten, zal ik even persoonlijk contact met je opnemen! Maar nog ff voor de duidelijkheid: zoals ik in mijn eerste stukje al vertelde, in de Workshops maken de honden alleen kennis met de basis principes van deze vorm van Waterwerk en is het geen training voor een officieel certificaat :rock_3

@ Christa; ik vond het ook heel jammer dat je uiteindelijk besloot om toch niet mee te doen. Maar het uren lang in een natte wetsuit in regen (het weer zat niet altijd echt mee en we hebben zelfs wel tijdens hagel buien doorgewerkt !) en water staan, zou inderdaad niet echt bevoorderlijk voor jouw gezondheid geweest zijn:(
Voor zo ver ik Storm ken en gezien heb hoe hij op vreemde /nieuwe situaties reageert (bv hindernisbaan), denk ik dat hij het ook prima gedaan zou hebben met het Waterwerk :) In de toekomst misschien iets voor Hedon om met Storm te gaan doen?:rock_3

gerard&monique 19-07-2008 00:51

Mijke,

Het is voor Rick en Lupo in ieder geval een leuke manier om kennis te maken met het reddingswerk met de hond.
Als ze het beide leuk vinden kan hij daarna nog altijd verder kijken.
Hij zit nu op texel voor de reddingsbrigade.

Alvast bedankt,

Gerard


All times are GMT +2. The time now is 10:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org