Om jullie een idee te geven over de activiyeiten op deze snertdag,
hieronder een stukje info over de hindernisbaan;
Het Cuppen parcours is een uniek innovatief project waarbij mensen en hun honden tegelijk dezelfde sportieve handelingen verrichten.
Hier kunnen zij samen met de hond een parcours afleggen waarin tunnels, (hang)bruggen, evenwichtsbalken, waterbak, trappen (tot 2.50 m.),hoogte sprongen, breedtesprongen etc. zijn verwerkt. Indien gewenst kunnen er eenvoudig nieuwe hindernissen in het parcours gevoegd worden. Het parcours is ruim een kwart hectare groot en is landschappelijk ingericht.
De lengte van het parcours is 150 meter
Het idee van deze baan en de ontwikkeling ervan zijn volkomen nieuw en rechtstreeks afgeleid van Cuppens visie op hondentraining. Hij zocht naar een andere manier om de teamgeest tussen honden en hun bezitters te optimaliseren en kwam uit op deze spectaculaire hindernisbaan. Nergens kan men op een dergelijke manier sportief met honden bezig zijn en zich samen uitleven.
GEBRUIKSMOGELIJKHEDEN
In principe is het parcours ontwikkeld voor recreatief gebruik, maar kan ook perfect voor wedstrijddoeleinden gebruikt worden. Wie het snelste de baan neemt heeft gewonnen. Echter als mens of hond buiten de baan stappen of men het water van de breedtesprong raakt, afzet op een hoogtesprong of van de evenwichtsbalk afraakt krijgt men strafseconden.
Maar het parcours heeft een nog veel groter potentieel. Bij een aantal hindernissen kan men zich onder, achter en in de hindernissen verstoppen. Men kan de hond dan voorwerpen of mensen laten zoeken.
Door op de baan bepaalde stressregulerende technieken te gebruiken brengen we uw hond mentaal in balans. Verder geeft het geweldige resultaten bij angst, agressie, overactiviteit en concentratieproblemen.
(bron: site van hondenschool Cuppen)
Het lijkt mij een uitdaging om al deze activiteiten met onze Tsjech uit te proberen.
Dit alles staat onder deskundige begeleiding van een gediplomeerde instructeur.
Dus heb jij ook zin gekregen om te komen,
geeft je snel op via de site van de TWK !!
|