View Single Post
Old 10-10-2008, 21:39   #1
mijke
Senior Member
 
mijke's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Warnsveld
Posts: 2,033
Default Globale info over SVP/ZVP en VZ examens

Op verzoek van Martine ( zie het topic “wist u dat”) even een korte toelichting op uithoudingsvermogen examens SVP/ZVP en VZ

De SVP en ZVP examens zijn het zelfde, maar zijn in twee verschillende landen erkend.
ZVP is het Tsjechische examen en SVP is het Slowaakse examen. (het verschil in de gebruikte afkorting komt omdat het woord “examen”in het Tsjechisch "Zkouska" is en het Slowaaks "skuska )

Jammer genoeg kan je niet het eerste examen in het ene land doen en het tweede en volgende in het andere land! Je kan dus bijvoorbeeld niet ZVP1 doen en dan SVP2 of omgekeerd. Als je meerdere examens wil doen zal je ze allemaal in het zelfde land moeten behalen.

Ondanks dat het allemaal uithoudingsproeven zijn, zijn er een paar basale verschillen tussen de SVP/ZVP en VZ examens.

De SVP/ZVP examens zijn relatief nieuw en werden geregistreerd voor voornamelijk de TsW’s die niet “werken” en toch examens willen doen. Bij alle SVP/ZVP examens loopt de hond loopt fietst de eigenaar.

En de VZ examens zijn standaard uithoudingsvermogen examens van professionele rescue teams. Bij alle VZ examens loopt de hond en zijn er op ieder niveau andere eisen voor de eigenaar, zoals fietsen, zwemmen, hardlopen.

Bij SVP/ZVP examens kan iedereen met de hond het examen afleggen. Maar bij VZ kan alleen de eigenaar van de hond, die ook met hem werkt, dit doen.
  • VZ1 loopt de hond en is het 20 km fietsen voor de eigenaar
  • VZ2 loopt de hond en is het 10 km fietsen en 10 km hardlopen voor de eigenaar
  • VZ3 loopt de hond en is het 1 km zwemmen, 10 km fietsen en 10 km hardlopen en voor de eigenaar

Bij de VZ examens wordt dus niet alleen de hond maar ook de eigenaar getest!
En eigenlijk is VZ meer een jaarlijkse uithoudingsvermogen test voor het team hond/eigenaar dan een examen.

En in het kort zijn dit een beetje de algemene regels voor de VZ testen:
  • Bij alle drie de niveaus mag de hond maximaal 3m bij de eigenaar vandaan lopen (aan de lijn of loslopend)
  • De testen mogen gedaan worden vanaf dat de hond 12 maanden is
  • VZ1 is 20 km fietsen en de maximale limiet is met 2 pauzes 120 minuten
  • VZ2 is 10 km fietsen en 10 km hardlopen met 2 pauzes met een maximale limiet van 120 minuten
  • VZ3 is 1 km zwemmen, 10 km fietsen, 10 km hardlopen met een maximale limiet van 150 minuten
  • Voor eigenaren boven de 50 jaar geldt de maximale tijdlimiet + 30 minuten
__________________
Vriendelijke groeten,
Mijke

PS: I am not a moderator anymore!!
http://www.ursidaestee.wolfdog.org/voor%20wolfdog/handtekening/New%20format%20banner%20Wg.jpg
mijke jest offline   Reply With Quote