Quote:
Originally Posted by szasztin
Margo - pamietam że w Późnej mówiłaś o jakimś preparacie? Czy on by pomógł???
|
Ten preparat to Tanaderm:
Właściwości i działanie:
Preparat działa kojąco na uszkodzone opuszki palców oraz przyśpiesza ich gojenie w przypadku powstania ran. Kwas pikrynowy działa bakteriobójczo, miejscowo znieczulająco i keratoplastycznie. Kwas winowy działa gojąco na rany i przyśpiesza odnowę naskórka. Siarczan cynku zastosowany miejscowo działa wysuszająco i ściągająco. Ułatwia gojenie ran oraz wykazuje działanie antyseptyczne.
Stosowanie:- lecznicze - po oczyszczeniu uszkodzonych opuszek palców lub ran skóry spryski- wać lub tamponować nawilżoną gazą. Wysuszyć. Zabieg powtarzać 2 razy dziennie, aż do całkowitego zagojenia.
- profilaktyczne - wzmocnienie odporności opuszek palców; psy myśliwskie, psy wykonujące pracę lub poddane zwiększonemu wysiłkowi (wakacje, bieganie po śniegu itp.) - 1 raz dziennie przez 15 dni poprzedzające okres polowań lub zwiększonego wysiłku. Psy o wrażliwych opuszkach palców w zależności od potrzeb - 2-3 razy w tygodniu.
Uwaga: preparat przejściowo barwi siersc i otoczenie na zolto

.
Jest dobry na biegi, ale przydatny rowniez na poranione lapy w zimie... Warto stosowac zapobiegawczo, albo kiedy pies juz lapy porani.
Innym sposobem jest wazelina (po powrocie do domu wazeline trzeba zmyc, aby pies nie zlizal wszystkich smieci, ktore mu sie przykeily do lap

), linomag i masc tranowa, ale ta ostatnia ma jeden wielki minus - niektore psy ja UWIELBIAJA....
Mozna tez uzyc specjalnych preparatow, ale w sumie niewiele sie roznia od wazeliny

****
Dr. Clauders Pfoten Pflege krem do pielęgnacji łap 40ml
****
Krem Pro Care do Pielęgnacji Łap
****
Espree Paw Balm Balsam do Łap Łap
Minusem jest to co pisala Gaga - po masci psom miekna poduszki, wiec latwiej jest o zranienia.... Sprawdzi sie to na krotkim spacerze, ale gdy pies chodzi po miescie moga pojawic sie problemy... Wtedy podobno o wiele lepiej zadzialaja ochronne spraye na bazie wosku:
****
Propolis - spray ochronny do lap
PS. Na pekajace opuszki pomoga podawanie cynku (czasem problemy z lapami sa zwiazane z jego niedoborem....) Dadatkowo jest dobry na zime, bo poprawia takze jakosc siersci. Wiem, ze podaje sie go dodatkowo wielu psom biegajacym, ale trzeba uwazac, aby najzwyczajniej nie przedawkowac.... Jak ktos sie tego boi to mozna dodac go w sposob naturalny - duze ilosci cynku znajduja sie w ostrygach

, chudym miesie, drobiu (ale nie kurczakach fermowych)) i rybach (ale nie w tych typu panga

)....