View Single Post
Old 03-03-2009, 11:04   #4
konek
Member
 
konek's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bystrzejowice
Posts: 712
Send a message via Skype™ to konek
Default

Ereshka miała taką przypadłość i ja nawet o tym nie wiedziałam.
Natomiast dowiedziałam się przy okazji i przy okazji miała zabieg usunięcia tych grudek.
Tak się złożyło, że któregoś dnia mała jeszcze Ereshka bardzo mi spuchła na mordce. Nosek miała jakoś z boku mordeczki i wyglądało to nad wyraz dziwnie i porażająco. Zdobyłam namiary na pewnego lubelskiego weta, który cieszy się dobrą opinią i co? okazało się, że mleczny kieł Ereshce nie wypadł ale się ułamał i resztki jego zostały w szczęce. Niestety trzeba było po paru dniach antybiotykoterapii usunąć koreń pod narkozą. Jakież było zdiwienie lekarza wielkością korzenia mlecznego zęba szczeniaczka . Powiedział: Matko!!! to wyobrażam sobie te stałe!!! Przy okazji tej narkozy jako, że Ereshka trafiła w ręce chirurga co nie puści jak ma coś na stole do wycięcia to dopóki się nie wybudziła zaczął ją doładnie oglądać i znalazł... Czasu na zastanowienie się co robić czy konsultować gdzieś nie miałam, opowieść weta o późniejszych problemach była pdobna czyli pieczenie łzawienie i męczenie się psa...Tak więc przy usuwaniu pod narkozą resztek złamanego mleczaka Ereshka pozbyła się grudek pod powiekami. Po tym zabiegu musiałam jakiś czas zakładać jej maść i zakraplać kropelki ale nie było żadnych komplikacji. Przy kolejnej narkozie Ereshki po jakimś roku prosiłam już innego lekarza aby sprawdził dokładnie tą trzecią powiekę i nic tam niepokojącego nie ma. Więc chyba nam się udało
Myślę, że wiele psów może mieć te grudki i u jednych one są dokuczliwe bardziej a u innych mniej. Nie życzę nikomu aby musiał podejmować decyzje i usypiać szczeniaka, ja w sumie jestem zadowolona, że lekarz za mnie zadecydował.

Pozdrawiam
Bożena

PS do Rybki:
A swoją drogą Rybka jak się spotkamy to ciekawa jestem Twoich doświadczeń z tym lekarzem. Przy stole zabiegowym u niego w gabinecie asystowało 2 studentów. Może to Ty tam byłaś??
__________________
http://henrykowka.wolfdog.org/
konek jest offline   Reply With Quote