Quote:
Originally Posted by jmvdwiel
Van deze foto word ik een beetje verdrietig... mijn pupje is aan een darmperforatie dood gegaan op 6 wkn lft bij de fokker , en dit kwam door het eten van een klein stokje.
Ik hou helemaal niet van honden en stokken, in het weekend ook weer een hond met stoktrauma gehad. Deze had een steekkanaal achter in de bek tot achter het oog... ik hoop dat dit bij deze hond goed gaat.
Dus voor mij geen stokken....
|
Ik kan mij je verdrietige gevoel gezien jouw ervaringen goed voorstellen.
Maar…..
Een pup kan ook een darm perforatie krijgen van een botsplinter, een verstopping /verkleving door bijvoorbeeld resten van speelgoed/ballen/flossen of sokken.

Kortom er zijn tig mogelijkheden waarbij een pup (of volwassen hond) met het plezierig doorbrengen van z’n tijd en het ontdekken van de wereld schade kan oplopen!

Maar een pup zal zich toch ook moeten kunnen ontwikkelen, dingen zelf mogen ontdekken en met van alles moeten kunnen kennis maken.

Moet je dan maar niet meer toe staan dat ze spelen/kluiven met botjes, takjes, speelgoed etc ?
Natuurlijk kun je risico’s enigszins verminderen door geen stokken te laten ophalen, geen tennisballen te geven etc.
Maar je kunt toch niet echt niet alles voorkomen, want het hele leven zit vol risico’s!
Als je bijvoorbeeld een weekje op de EHBO in een ziekenhuis in de grote stad werkt, zie de meest nare en akelige dingen die kinderen kunnen overkomen bij het spelen.
Maar dat maakt toch nog niet dat je kinderen nooit meer buiten laat spelen?
Kortom ook mijn pups mochten (ondanks de risico’s) ook altijd gewoon lekker buiten donderjagen en met van alles lopen rotsooien. En het enige wat ik kon doen was hopen en duimen dat ze goede beschermengeltjes hadden!