Thread: Etyka hodowcy
View Single Post
Old 16-02-2010, 13:42   #9
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by Puchatek View Post
Jest różnica między wytknięciem przez sędziego a nagonką w grupie...
jestem tu już pół roku i jeszcze nigdy nie widziałam takiej jazdy na jednego psa /z próbą zniszczenia właściciela w oczach postronnych/.
Wiesz, Margo, że Cię jako hodowcę szanuję, ale boleję nad cichą akceptacją, do jakiej dochodzi w przypadku "jazdy" na Czambora...
Tak, każdy /prawie/ pies ma jakieś "uchyłki"... właśnie, prawie każdy... stąd moje zdziwienie nad nagonką nad tym akurat "kudłatkiem"...
Ale cala sprawa zaczela sie wlasnie od innej strony... Wlasnie od tego, ze jakakolwiek krytyka byla traktowana jako zamach stanu... Zerknij na forum.... widac, jak zmienia sie podejscie Grzeska do sedziow... Najpierw autorytetami byli Daiva, Oskar i Sona... Potem podpadl Oskar wytykajac otwarte kaciki i zbyt dluga siersc... Od tego momentu stal sie sedzia, ktory sie nie zna... Potem podpadla Daiva, ktora wytknela kaciki i inny glowe... Tez ze speca stala sie zawistna hodowczynia... Przyszedl tez czas Sonie, ktory oprocz potwierdzenia tego co pisal Oskar i Daiva dodala do tego przekatowanie... Z dobrej sedziny stala sie slaba... Teraz widze, ze jedynymi sedzinami, ktore sie obecnie "znaja" to pani Tomeskova i Monika, czyli te, ktore sie zachwycaja... (i nie przeszkadza, ze jedna z nich o tej rasie kompletnie nie ma pojecia).

I to samo poszlo z ludzmi - zostali podzielini na przyjaciol (ktorzy pieja z zachwytu) i wrogow (ktorzy smieli nie dolaczyc do grupy klakierow).

Znam wilczakowcow w Polsce bardzo dobrze i maja BARDZO zdrowe podejscie do swoich psow (no OK,.... wiekszosc z nich )... Kazdy z nas wie jakie wady i zalety maja nasze psy. I wszystkie udane mioty w 90% powstaly dlatego, ze ludzie wiedza CO MAJA.
I moze wlasnie tak bardzo razi pojawienie sie ludzi, dla ktorych 'nie zachwycanie sie ich psem = zamach stanu'...
Dlatego tez na forum byly takie reakcje, a nie inne...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote