View Single Post
Old 10-01-2012, 20:18   #43
maria
Junior Member
 
maria's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 170
Default

Quote:
Originally Posted by DanielZ View Post
Żeby psy po rodowodowych(rodowód ZKwP) psach były z rodowodem to jeszcze trzeba spełnić sporo wymagań.
dokładnie, ale sama byłam świadkiem sytuacji, kiedy pewna osoba wiedząc, że mam psa z rodowodem przyszła zapytać mnie, jak wyrobić rodowód i zgłosić psa na wystawę, bo własnie kupił sobie rodowodowego szczeniaka amstafa. pytam go, czy otrzymał metrykę lub rodowód. zarzeczył, więc poradziłam, żeby zwrócił się do hodowcy o wydanie metryki, poniewaz bez tego nic się nie da zrobić. za jakiś czas powiedział, że metryki nie otrzymał, ponieważ metryka kosztuje dodatkowe 650zł (tyle samo zapłacił za psa) i musiałby dopłacić. Kupił psa od pseudohodowcy, który reklamował miot po rodowodowych rodzicach, dzięki czemu był w stanie wołać za szczeniaka 700zł. znajomy ucieszony, że psa wartości 1800zł będzie miał za 650zł, potraktował to jako prawdziwą okazję "po znajomości"... Rodowód rodzica to za mało, by szczeniaki były rodowodowe, ale wystarczy, by sie uwiarygodnić reklamując miot i łatwiej oszukiwać nieświadomych nabywców, którzy z wystawami i rodowodami nigdy nic nie mieli do czynienia...
maria jest offline   Reply With Quote