View Single Post
Old 10-03-2004, 22:55   #6
mijke
Senior Member
 
mijke's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Warnsveld
Posts: 2,033
Default Beschrijving van alle verschillende TsW zomerkampen

Beste mensen,

Naar aanleiding van de discussie over de zomerkampen, ontving ik onderstaande reactie van Margo Peronowky (Polen) met het verzoek om het in het Nederlands te vertalen.
Aangezien het een lang verhaal is met een beschrijving van alle verschillende kampen, besloot ik het maar als nieuw onderwerp te plaatsen

Groeten,
Mijke


Ik zag dat jullie hier spraken over de zomerkampen in Tsjechië en Slowakije. Zelf bezocht ik ze bijna allemaal en daarom zal ik proberen om hier wat over ieder zomerkamp apart te vertellen, zodat je zelf kunt bekijken welke de beste keus voor je is.

Er zijn 6 zomerkampen dit jaar; en hier is het overzicht:

*** Zomer trainingskamp voor TsW - Jevisovice (Tsjechië)
17/07/2004 - 01/08/2004
http://www.wolfdog.org/nld/events/270.html
Dit kamp lijkt op het welbekende zomerkamp in Lazne Belohrad.
Maar dit kamp in Jevisovice (Moravia) is plezieriger. Het vindt plaats op de prive grond van de familie Matusinec (kennel Dakmat). Natuurlijk kun je daar ook trainen en ook examens doen, maar minder dan in Lazne. Dus wanneer je een paar rustige dagen wilt samen mat ander TsW eigenaren is dit een goede keuze voor je. Het is handig wanneer je duits kunt spreken, de organisatoren van dit kamp vertstaan en spreken dit ook.
De training zal gegeven worden door Helena Hloubackova (kennel Sotis).

*** Zomer trainingskamp voor TsW - Lázne Belohrad (Tsjechië)25/07/2004 - 07/08/2004
http://www.wolfdog.org/nld/events/285.html
Dit is ons favoriete kamp in Tsjechie De oragnisator van dit kamp is Vanca Zeisek (kennel z Litavske kotliny) Hij organiseert ook het zomerkamp in Nadejkov maar ook de meeste TsW bijeenkomsten en wedstrijden. En hij doet dit goed
Hoe dit kamp er uit ziet: de eerste week zijn er een heleboel trainingen en in de tweede week doen we examens. Een dag daar ziet er ongeveer zo uit: in de ochtend tracking, daarna, ontbijt, verdedigingswerk an een lunch. Dan is er even pauze en om 14.00 uur begint de training voor shows en Bonitatie en gehoorzaamheid in groepen. Na het avondeten is er weer verdedigingswerk.
Maar het meest belangrijke is: als je niet wilt trainen, HET HOEFT NIET!
Je kunt er bijvoorbeeld ook voor kiezen om alleen voor een gedeelte deel te nemen, zoals bv voor Bonitatie of gehoorzaamheid. Of je doet om de dag aan een training mee. Or
Simpel gezegd: jij beslist!!
In feite ben je per dag ook alleen maar in staat om aan een paar lessen deel te nemen, omdat de honden niet in staat zijn om echt de hele dag alleen maar te trainen!

Bovendien is er bijna iedere dag wel wat te doen voor de eigenaren: uitstapje naar de dierentuin (je kunt je hond meenemen), nacht safari, uitstapjes naar beroemde plaatsen en bergen, stadswandelingen (het is een mooie stad: “Lazne” betekent “bron”:gezond water)
Ook wanneer het te heet is om te trainen maken we uitstapjes naar kastelen of we gaan met z’n allen naar het zwembad.
Je zult ook geen taalproblemen hebben in dit kamp wanneer je Duits of Engels kunt spreken. Als alles goed gaat zullen er niet alleen mensen uit Tsjechië komen, maar ook uit Polen, Holland, Litouwen, Oostenrijk en Duitsland.
Wat betreft de examens, we kunnen sommige voorwaarden voor u vertalen . Wanneer uw hond al de basis commando’s kent, kunt u proberen de Tsjechische ZOP en ZZO test te halen. Er bestaat ook de mogelijkheid om VZ1 te halen (20 km fietsen met de hond naast je. Te vergelijken met UV examen bij ons – mijke)evenals het Duitse BH.
Als je al eerder met je hond getraind hebt, kun je ook examen doen voor ZM of ZPU1. Er zijn dus heel veel mogelijkheden…. De examens zijn ook erg goedkoop: ongeveer 7 tot 10 euro per examen.

*** Zomer trainingskamp voor TART - Zirovnice (Tsjechië)
24/07/2004 - 07/08/2004
http://www.wolfdog.org/nld/events/266.html
TART is de speciale club training voor professionele werkhonden. Dus dit zomerkamp is ook alleen voor zeer gevorderde honden; het is niet alleen voor CsW’s maar ook voor alle rassen die als echte werkhonden worden ingezet (beveiliging, politie, leger)
Het si een zware training die de hele dag duurt, maar zij trainen ook niet voor sport maar voor echt werk. Het is echt een fantastisch kamp voor iedereen die werkt met zijn hond, maar bijna zinloos voor gewone mensen….
Letty schreef hier wat meer over, omdat sommige van die trainers twee jaar geleden ook het zomerkamp in Slowakije bezochten...

*** Zomer trainingskamp voor TsW - Jetrichovice (Tsjechië)
01/08/2004 - 15/08/2004
Hier ben ik nog nooit geweest omdat dit kamp dit jaar voor de eerste keer plaats vindt. Letty vertelde hier al wat over. Wat ik niet begrijp is het idee achter dit kamp. Omdat iedere keer mensen de tijdstippen van te voren zorgvuldig plannen, maar niet in dit geval. Dit kamp valt samen/overlapt met het zomerkamp in Lazne en Slowakije.... In ieder geval zullen er ook trainingen zijn, enkele examens (alleen de basis examens) en uitstapjes. Maar meer weet ik er niet van.

*** Zomer trainingskamp voor TsW - Podkonice-Plese (Slowakije)
07/08/2004 - 15/08/2004
http://www.wolfdog.org/nld/events/290.html
Dit is het enige zomerkamp dat in Slowakije georganiseerd wordt. En het is een geweldig leuk kamp voor de hele familie. Er wordt maar een beetje training gedaan (2 x gehoorzaamheid, 1 x verdedigingswerk) en dan alleen de basis van gehoorzaamheid en verdedigingswerk. Een uitzondering was het zomerkamp van 2 jaar geleden, omdat de training toen werd voorbereid door de trainers van het TART zomerkamp in Zirovnice.
De Slowaken organiseren iets voor iedere dag: een dag-trip naar de bergen (het is niet bijzonder voor de Slowaken zelf omdat ze geregeld zulke trips maken, maar het kan heel bijzonder zijn voor gewone mensen!), een volgende dag weer een orientatie tocht met honden, volleybal wedstrijden etc. Iedere dag is er ook iets voor kinderen te doen (Jan Polony (kennel Foncorda) is een expert in het organiseren van spelen voor hen.
Iedere avond is er een kampvuur voor alle deelnemers (vergeet niet wat Nederlandse liedjes in te studeren!)
Op zaterdag is er altijd de Bonitatie. Deze is wat makkelijker dan de Tsjechische Bonitatie, omdat de karakter test wat anders is. (Zij schenken meer aandacht aan de bouw van de hond) Je kunt je voor deze Bonitatie van te voren inschrijven, dus je kunt zelf beslissen of je dat wilt of niet!!
Persoonlijk houd ik van de slowaakse kampen, omdat er geen stress is- alleen maar vakantie en fijne vrije tijd!!

*** Zomer trainingskamp voor TsW - Nadejkov (Tsjechië)
13/08/2004 - 31/08/2004
http://www.wolfdog.org/nld/events/286.html
Persoonlijk denk ik dat dit het minst interessante kamp is, omdat het het enige kamp is dat niet specifiek voor TsW’s is, maar open staat voor alle rassen. Maar Nadejkov is een erg mooie plaats, dus als u dat wat lijkt kunt u ook aan dit kamp deelnemen.

** Natuurlijk zijn mensen met andere honden dan een TsW ook welkom in alle andere kampen! Maar de TsW’s zijn daar in de meerderheid

In de evenementen kalender kunt u meer vinden over de prijzen en waar u uw opgave formulier heen kunt sturen.
Als u nog vragen heeft, neem gerust contact met ons op!

Groeten,
Margo
__________________
Vriendelijke groeten,
Mijke

PS: I am not a moderator anymore!!
http://www.ursidaestee.wolfdog.org/voor%20wolfdog/handtekening/New%20format%20banner%20Wg.jpg
mijke jest offline   Reply With Quote