View Single Post
Old 12-10-2010, 15:03   #12
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by bambas View Post
Jiste, pisete kazdy CLEN. Ja napriklad clenem klubu nejsem, vlastnim psa s PP. To ze nejsem clenem klubu mi nijak NEZAKAZUJE psa uchovnit, pripustit,... V tom mi klub nema co "kecat" do toho, jak psa pripustim, ale pouze poradce chovu. Ten bud pripusteni schvali, nebo ne. Ja jsem reagoval hlavne na to, co napsala Hanka: "Klub by měl fungovat tak, aby každý člen klubu věděl, že nemá množit psy bez PP." Dva psy bez PP si muzu kryt v podstate jak budu chtit. A kryti feny s PP psem bez PP, popr. opacne jsem zminoval a na tom, se myslim shodnem. Cele je to v podstate o tom, ze nekdo nepresne zformuloval vetu, ci nazor...
Pokud má někdo jen psy bez PP, tak samozřejmě může dělat co chce a nikdo na něj nemůže. Pokud ale např. člověk vlastní chovatelskou stanici a má chovnou fenu s PP a dalšího nějakého voříška bez PP, pak musí zajistit to, aby po tomto voříškovi nebyla štěňata (tzn. voříška fenku nesmí nechat nakrýt, voříška psa nesmí nikomu ke krytí půjčit). Pokud by toto porušil, pak se dopouští porušení Zápisního řádu ČMKU - a ČMKU ho může stíhat nezávisle na tom, je-li člen nějakého klubu nebo ne, a to např. dočasným zákazem chovu, nebo v krajním případě až třeba odejmutím chovatelské stanice (a tu si může každý registrovat pouze jednou za život). Pokud by byl tento člověk člen chovatelského klubu, bude klub první "instancí", která jeho přestupek bude řešit, ale to že členem klubu není, ho nezachrání před jakýmkoliv postihem...

Karel S.
alexa jest offline   Reply With Quote