View Single Post
Old 06-11-2003, 18:01   #14
Hanka
Senior Member
 
Hanka's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: Kadaň
Posts: 1,622
Send a message via ICQ to Hanka Send a message via Skype™ to Hanka
Default Hanka

Tohle mi prostě nedá, abych se také nezúčastnila. Možná, že se zbytečně vracím kousek zpět, ale některé věci mi nejsou jasné. Byla bych ráda, kdyby mi někdo fundovaný odpověděl na pár otázek. Třeba potom pochopím.......

1) V některém příspěvku jsem četla, že měl Jindra Jedlička jakousi zprávu o nedobrém stavu v chovu čsv. , co se DKK týče. Už neplatí, že čévéčka jsou zdravé, odolné plemeno? Pořád mám takový dojem, že si držíme MVDr. Šterce, ten nám velmi přísně hodnotí DKK a tím pádem nastala ona nepříznivá situace. Nebylo by řešením vyměnit posuzovatele? Třeba by se přišlo na to, že na tom naši psi nejsou až tak špatně a žádná okamžitá regenerace plemene není potřeba.

2) Nemám-li v bodě 1 pravdu a naši psi jsou dysplázkou prolezlí skrz naskrz, opravdu je regenerace tak akutní, že k ní použijeme cokoliv? I křížence pochybného původu? Nestálo by za to , urputněji se snažit s nějakým "naším" vlkem? Já vím, že Monika psala, že se to zatím nikomu nepovedlo. Ale taky jsem četla, že se k Lakatošům přivedla fenka na krytí a on ji málem sežral. Když už se to tedy plánovalo, proč už s ním nebydlela celé hárání? Mě připadá celkem logické, že s ní nechtěl nic mít. Takového poděsa mám doma taky. Monika a Benešovi jistě dosvědčí. Ale taky už vím, že mu stačí, aby s ním fenka sdílela pár dní zahradu, třeba v kotci a pak je to OK. Co když to samé platí i o vlcích? Zas tak málo lidí, co mají přístup k vlkům není. Nebyl by někdo ochotný tam nějakou dobu cizí fenu strpět? Teď vyšel hezký článek o vlcích pana Chaloupka. Taky jsou v ohradě a jsou soukromí. Myslím, že tady by platilo "trpělivost růže přináší". Taky mě napadlo, kdyby se postavil "malý nenápadný zastrčený koteček" ve výběhu v Plzeňské ZOO? Ale to je jen moje teorie, třeba by to ani nepovolili? ( Co Mirko?) Možná, že by kluci zájem měli? A jak je to u Andrlů? O Astu by pejsek zájem neměl? Neměla jsem možnost se jich na to zeptat......


3) Proč jste tedy nesáhli po Saarlosech? Vždyť už jsou hotoví. Pak by tedy stačilo "jen" koupit štěně . Měli byste aspoň trochu jistotu, že Vám tam nevyleze bílá nebo černá barva. Odpadlo by x generací kříženců, kteří se nedají k ničemu použít a nikdo by je nejspíš nechtěl. Uvažujete i o tom, kam je všechny uskladníte? Osobně si myslím, že použití saarlose je stejný nesmysl jako kříženců od Lupíny. Osobně se mi nelíbí a povahu nic moc.

4) Na to, co se udělá se štěňaty, u kterých se vyštěpí jiná, než vlkošedá barva, mi taky ještě nikdo neodpověděl. Ticho.............

5) A poslední otázka. Na tu nejspíš odpověď nedostanu, ale myslím na to velice intenzivně. Co na to pan Hartl? Není znechucený tím, co se děje? Nepředstavoval si budoucnost čévéček a lidí kolem nich jinak?
Hanka
Hanka jest offline   Reply With Quote