View Single Post
Old 16-03-2015, 10:29   #44
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Predator View Post
Proponuję stworzyć tu w temacie listę nowych topiców do otworzenia - te które będą interesujące dla większości należy otwierać. Ważnym pytaniem jest też co chcecie osiągnąć? bo jak sami się domyślacie wiele tematów nie będzie wychwalające rasę jako pieski light Więc jeśli nikomu nie przeszkadza, że będzie się pisało prawdę to można np zrobić temat
Predator, tylko czy jest potrzeba tworzenia listy tematów...
Forum ma olbrzymią ilość tematów i jeśli jest problem, który nie zawiera się w tej liście, wystarczy założyć kolejny temat.
Ważne jest także, by każdy odpowiedział sobie na pytanie, po co dla niego jest forum.
Patrząc na nie przez kilka lat widać, że oprócz informacji jest bardzo dużo rad. Te rady mają ułatwić życie z wilczakiem poprzez wymianę doświadczeń.
Kolejna sprawa, to jak pojmujemy "płakanie przez swojego burego". Czy forum ma być "ścianą płaczu" czy miejscem, gdzie ludzie chcą uzyskać pomoc by daną trudną sytuację rozwiązać. Bo jeśli ma to być TYLKO szloch: "jak mi źle z wilczakiem", to ja wypadam i nie będę się w takim temacie udzielać. Niedobory chustek mam....... Mnie się wydaje, że jeśli ktoś nie chce już wilczaka, to zwykła uczciwość wymaga, by to jasno powiedział, a grupa niech się rozgląda za adopcją. Wiem, że to trudne, ale trzeba się w końcu na to zdobyć. Inną sprawą ale "kompatybilną" z taką sytuacją jest reakcja forumowiczów. Zbluzganie takiego wilczakowca nic nie da poza odreagowaniem frustracji i próbą udowodnienia SOBIE, jakimi to jesteśmy zajebistymi opiekunami, bo MY tak kochamy. Ale wtedy wylejemy dziecko z kąpielą... opiekun, który się poddał "ucieknie", a to oznacza, że zniknie jego pies. Być może czasami dosłownie. Inna sprawa, że rozumiem reakcję komentatorów, ale dobrze byłoby zachować ją dla siebie.
Oftopiki są -jak dla mnie -OK. Pod warunkiem, że wypowiadający się w nich wilczakowcy chcą wesprzeć, dodać otuchy i pomóc rozwiązać sytuację. /Na coś takiego chusteczki mam /. Bo forum z założenia ma sobie pomagać.
Kolejną sprawą jest pozbywanie się z forum osób, które najzwyczajniej w świecie chcą złośliwie mieszać. Na jednej z wilczakowych fb-stron jest młody człowiek, który musi "mieszać". To chyba u niego fizjologiczne. Nie wiem, po co musi sobie coś udowadniać, ale to chyba silniejsze od niego. Tak silne, że nieproszony wszedł na drugą wilczakową fb-stronę i tam też zaczął to samo. Wolfdog pozbył się na szczęście większości trolli, ale było by dobrze, by natychmiast reagować gdy takowy się pojawi. Udział takiego trolla polega zazwyczaj na wtrętach, które nic nie wnoszą merytorycznego a są tylko próbą złośliwej zaczepki. Zazwyczaj po reakcji admina i uczestników stosuje "mentalność Kalego" szlochając że to spisek, że forum jest złe i niszczy ludzi o dobrych sercach. Troll zazwyczaj po fakcie tak głośno szlocha, że w pamięci osób postronnych zostaje opinia, że WD tępi ludzi. Jest to bzdurą na resorach, ale jak widać taka metoda niszczenia WD od środka sprawdzała się wielokrotnie. Ja mówiąc szczerze na przestrzeni kilku lat zauważyłam schemat i mam wrażenie, że znowu go "przerabiamy"(*).
Predator, załóż wątek, który najbardziej leży Ci na sercu -jakoś to "wespół w zespół" pociągniemy by Was z burym wesprzeć. Napisz jaki jest problem, grupowo się zastanowimy i spróbujemy zaradzić. Na Ciebie wypadło, na Ciebie -bęc!

Pozdrawiam

....
(*) -Adminie, zareagujesz?

Last edited by Puchatek; 16-03-2015 at 10:59.
Puchatek jest offline   Reply With Quote