Thread: Unkas
View Single Post
Old 04-03-2009, 20:47   #12
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Ahoj Danielo, diskuzi na Eviných stránkách opravdu nesleduji (ač někteří stoprocentně vědí, že to určitě není pravda ), a ani ji kvůli tomuto sledovat nezačnu. Prosím napiš konkrétně, kdo o Unkase žádal a nebylo mu vyhověno. Jedině tak totiž lze konkrétně také odpovědět. Unkasovi je teprve přes tři roky, přitom už měl dvě krytí - obě s českými fenami (Aika z Vlčího dubu - 10 štěňat, Jaw z Molu Es - 6 štěňat). Myslím že teď by bylo vzhledem k tomu, co napíšu dále a s ohledem na to, že Unkas je mladý a nic mu neuteče, celkem rozumné počkat, jak tyto vrhy dopadnou (ale je možné, že se třeba na jarních bonitacích objeví fena, která k němu bude vyloženě "sedět"...).

Jméno feny bohužel zatím nevím. Pokud zjistím, napíšu.
Dobře, otázka věku by se dala považovat za rozumný argument. I když dvě krytí mě osobně nepříjdou až tak moc. Je nutné čekat jak dopadnou štěňata? Podobný názor na jiné plemeníky jsem nikdy neslyšela. Myslíš že je Unkas o tolik horší, než ostatní, že je třeba zvýšené opatrnosti?
Quote:
Bohužel si sebou nese určitý "handicap", kterým je DKK jeho matky (v ČR D-3/3, v Itálii pak B), proto je nutné vybírat feny pro něj obezřetně, tzn. ze zdravých rodin.

Tohle by byl rozumný argument, kdyby ovšem paltil jaksi plošně Co si mám představit pod pojmen "zdravá rodina" ?
Quote:
Co se týká krycích psů, někteří z nich jsou také využíváni častěji, jiní méně..

Tak u toho se zastavím. Pokud se dobře pamatuju, bylo na jedné schůzi řečeno, že nejsilnější skupina plemeníků - "Reolupů", nebude tolik podporovaná jako v minulosti. OK i to by se dalo vzhledem v vysokému počtu psů s touto krví v současné populaci chápat. Jak si ale vysvětlit že členky chovatelské komise, z jejichž úst tento názor vzešel, samy v nedávné době tuto skupinu podpořily krytím svých fen. Mě osobně je to úplně jedno ale nemohu se ubránit poznámce o kázání vody a pití vína.
Quote:
Spousta starších psů nemá ani jeden vrh a čas jim nemilosrdně utíká.

Tak opět, proč jsi nenakryl svou Dariu některým z těchto starších psů, kterým čas nemilosrdně utíká? Já to chápu, protože je v Čechách v současné době těžké najít opravdu pěkného psa. Já jsem si letošní jarní hárání Tajgy raději nechala utéct a počkám na zbonitování psa (slovenského) který se mi opravdu líbí. Taky nevím s čím bych tady nakryla.

Ahoj
__________________
Daniela

CDaniela jest offline   Reply With Quote