Thread: Nalez na DKK
View Single Post
Old 09-11-2009, 17:39   #47
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
No právě, že se to tu opakuje. Krmení má vliv na spoustu věcí při růstu štěněte, proto se to tady opakuje.



No průkazné statistiky by mohly být pouze v případě, že bys vzala 100 štěňat a třetinu krmila granulemi, třetinu masem a třetinu směsí. Zaprvé, kde bys vzala tolik štěňat, jeiichž majitelé by byli k podobnému pokusu svolní ? A zadruhé ani tak by to nebylo moc průkazné, protože každý pes je trochu geneticky jinak nastaven, co vadí jednomu, nemusí vadit druhému. Špatný vliv krmení střídáním granulí a masa potvrzují jak veterináři, tak chovatelé. Ing. Hartl navíc měl možnost pozorovat růst velkého množství ČsV ještě u PS, takže i jeho praktická zkušennost má jistě smysl ne ?
No, zrovna můj veterinář mi na tom nic nevytýkal....Právě proto, že o žádných podkladech nevím, jsem se na to ptala.
Jinak bych řekla, že veterináři obecně doporučují spíš ty granule, než domácí stravu..když už. Už jen proto, že sami ty granule prodávají. Co se pana Hartla týče, určitě má spousty zkušeností..ale nevím, na jaké úrovni u nás byli granule v době PS.
Také mám pocit, že často slýchávám, že některé starší informace, např. právě z knihy p. Hartla a p. Jedličky, je třeba brát částečně s rezervou. Týkalo se to právě např. krmení.
Co se svolnosti majitelů týče, nemyslím si, že by to musel být až takový problém..zvlášť, jeli to pro plemeno..pro zjištění, co je lepší. Když chodí dobrovolně na DKK...za tohle by navíc nemuseli platit.
..." není to moc průkazné, protože každý pes je geneticky trochu jinak nastaven"...tak kde je průkaznost ohledně krmení domácí stravou..
Já jen nabývám dojmu, že jakmile má pes problém, a zjistí se, že je krmen masem+granulemi, svalí se to na špatné stravování...ale pokud se ukáže, že je stravování "ok" (z vašeho pohledu), je to ok....je to genetikou. Proto jsem se ptala na ty podklady...
Jak jsem psala, můj pes měl problémy pokud dostával jen maso, nebo třeba zde zmiňované konzervy apod. Nevypadá a nepozoruji na něm, že by byl málo vitální (ba právě naopak), ani že by měl špatnou srst, ani že by kulhal apod. Jistě, očekávám odpověď, že se toho můžu dočkat později..... Stejně jako se toho může dočkat pes, který bude krmen domácí stravou..ve hře je tolik faktorů...
Zdravotní stav mého psa mohou koneckonců zhodnotit i jiní, kteří jej znají...


..ještě by tu mohla být poznámka k jisté slušnosti, kterou zmiňoval pan Karel Skoupý jinde ve foru na mou adresu, ale raději to nechám být
Jani
yzengrin jest offline   Reply With Quote