View Single Post
Old 01-11-2011, 13:04   #241
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
" Byli jsme si vědomi, že jde o náročný dlouhodobý pokus v trvání 10 i více let a v případě úspěchu by se v PP potomků tohoto křížení zvýšil podíl vlka"

Dnes mame rok 2011 a tak by mne zajimalo, jestli je mozne se jeste docist novejsi zpravy ?
U toho,když se tohle projednávalo jsem jako tehdejší člen výboru byl, takže mohu podat malé vysvětlení. Když si přečteš ten text pořádně, tak zjstíš, že tahle věta se v žádném případě netýkala Mutar. Plánovalo se nakrytí feny ČsV karpatským vlkem pana Lakatoše. Svou tehdejší fenu k tomu dával k dispozici Ing. Hartl. To tehdy bohužel nevyšlo.

V textu je i jedno podstané tvrzení : "Proto, když přišel pan Hrach s tím, že se mu povedlo nakrýt svoji kanadskou vlčici jeho psem NO bez PP, kterého dostal jako štěně,... Nakrytí se povedlo a narodili se 2 psi a 2 feny. Jeden pes uhynul a zbylá štěňata nabídl pan Hrach k disposici na pozorování po stránce DKK...Nabídku p. Hracha jsme v chovné komisi akceptovali jako možnost realizovat původní záměr se sledováním dominance vlka na DKK"

To není pravda. Krytí Armína nebylo nijak náhodné, ale objednané skupinou lidí z tehdejšího KCHČSV. O tom svědčí především sám pan rach, z jehož dopisu Mirka citovala hned na první straně tohoto fóra. Nebylo to žádné využití příležitosti, jak se to snaží někteří prezentovat. Bylo to za zády Klubu připravované a bez vědomí Klubu uskutečněné. Dokonce jsem zahlédl důkaz o tom, že u toho krytí byli.

Quote:
Originally Posted by GabrielaVesela View Post
Ps: Je opravdu skoda, ze neni mozne precist si podobne dlouhe vysvetleni ze strany druhe, uz jen pro porovnani nazoru.
Myslím, že toho se nedočkáš. Z jejich strany nebude zájem už se k tomu vyjadřovat, protože by se stále více zaplétali do nepravd a výmyslů. Navíc zcela jistě nechce nikdo veřejně odhalovat, jak se v současnosti Mutary množí a s jakými papíry.
Pavel jest offline   Reply With Quote