View Single Post
Old 28-02-2013, 20:26   #86
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
Rozumiem, być może. Napiszcie, proszę, o wilczakach, które naprawdę pracują. Pytam serio, bez złośliwości.
Zależy co masz na myśli mówiąc "naprawdę pracują".
To o czym wiem z pierwszej ręki - Ina w Niemczech stale współpracuje z policją - jej psy tropią "zawodowo" szukając zaginionych ludzi. Paula również od czasu do czasu pomaga Policji - Jezebeth brała udział w poszukiwaniach ciał ofiar mafii i była skuteczniejsza od psów policyjnych.

Quote:
Originally Posted by dorotka_z View Post
Gwoli sprostowania. Nie napisałam, że "wilczaki nie lubią ludzi". Napisałam, że wilczaki nie kochają ludzi wystarczająco. I nie mam tu na myśli rodziny czy znajomych tylko ludzi jako takich.
Zmierzam do tego, że zdecydowana większość psów używanych w ratownictwie kocha wszystkich ludzi np. retrivery czy nowofunlandy. Jest to cecha pożądana.
No więc jeszcze raz powtarzam, że bywają wilczaki, które są nastawione do ludzi jak goldeny czy nowofunlandy. Spotkałaś może Intifadę? Leci każdego, nawet obcego witać jakby był jej kumplem. Na bonitacji zabrakło dla niej kodu Tak samo jej córka Diablica. Kurt jest bardzo przyjazny i otwarty, podchodzi do obcych z uśmiechem na pysku. Widziałam też jak na ludzi reaguje Łowca! Własnie takie czw nadają się do ratownictwa, pod warunkiem, że właściciele sami są gotowi zostać ratownikami! Ilu znasz takich ludzi?
__________________


Last edited by Rona; 28-02-2013 at 20:53.
Rona jest offline   Reply With Quote