View Single Post
Old 11-01-2014, 11:32   #99
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by anula View Post
a ja tylko musze pamietac, zeby zapewniac mu warzywa i owoce, ktorych on nie poważa, ale które są potrzebne
Ja sobie dalam spokoj, do miecha dorzucam po prostu suplementy dobrane na oko (jak ostatnio chcialam zeby bylo idealnie to przekombinowalam, wyniki krwi byly w sumie ok, ale musialam wywalic jeden z suplementow) i olewam warzywa i owoce. Probowalam mu wciskac, ale z warzywami nie rusza miesa, w zeszlym roku jeszcze dalo sie przemycic, ale teraz stoi to trzy dni, a jak zaczyna smierdziec to jedynym psem ktory to ruszy jest nasza Lala. Jednak zauwazylam ze chetniej je mieso ktore ma w sobie sporo tluszczu,takie twardsze kawalki. Urcio delikatesik i krzywdy sobie nie da zrobic. Aha, Uro czasami podzera karme, po prostu korzystam z tego ze chce cokolwiek jesc, wtedy widac roznice we wchlanialnosci sie skladnikow karmy i takiego miecha. Karma stanowczo w wiekszosci przechodzi przez niego.

Co do karmy Lolek i Lala dostaja taste of wild (przeskakujemy miedzy rodzajami miecha) dobra tez byla acana, white wolf. Kiedys starszaki dostawaly purine pro plan z jagniecina i przez wiekszosc czasu bylo ok, ale nasz swietej pamieci owczarek zaczal miec problemy ze skora wiec przeszlismy na bezzbozowa , wszystko wrocilo do normy.
__________________
Ja & Urciowaty
avgrunn jest offline   Reply With Quote