View Single Post
Old 27-04-2013, 15:20   #17
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

No tak, ale każdy kij ma 2 końce i połowa takich osób mogłaby co najwyżej pochodzić dookoła ringu, bo zgodnie z ową manifestacją nie powinna poddawać psa ocenie (skoro i tak wie lepiej)
Zawsze, w każdej rasie są sędziowania lepsze i gorsze, oczywiście te lepsze są wtedy, gdy nasz niuniuś zostaje doceniony:P Chciałam Ci tylko przekazać, że porządny pies zawsze się jakoś obroni, a jeśli nie, to wnikliwa analiza pozwoli na zrozumienie czemu tak się stało (bo handler też może położyć sprawę).
Trochę to Twoje pytanie zabrzmiało tak, że równie dobrze mogłabyś je zastąpić innym: znacie adresy priv sędziów, bo chcę podesłać im fotę mojego psa i spytać czy dadzą mu zajebisty opis OK, nie jesteś odpowiedzialna za interpretację tego, co powiedziałaś, ale też trudno mieć o taką pretensję
Nie wiem nic o sytuacji, gdy porządny wzorcowo, dobrze wystawiony i wystawiający się pies zaliczył jakąś obniżzoną ocenę. Za to nigdy nie przeczytałam tu pytania, które często pojawia się na dogomanii, w temacie sędziów. Czy sędzia zwraca uwagę na ruch? Na zachowanie? Na przygotowanie? Na okrywę? Bo to może zdecydowanie być podpowiedzią czy do danego sędziego koniecznie chcemy jechać.

Albo masz psa, który jest wilczakiem w pełnym tego słowa znaczeniu i możesz spokojnie jechać gdzie chcesz albo jesteś świadoma jego minusów i będziesz próbowała ustrzelić takiego sędziego, który tego nie zauważy (podpucha). To jak to jest z tą znajomością wzorca, hę?
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote