View Single Post
Old 13-11-2012, 14:57   #20
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by lutek:) View Post
To ja jeszcze dodam że u nas zachowanie na wyjazdach (i nie tylko) bardzo się zmieniło z czasem. Za młodego Vigo leciał do wszystkiego nie zastanawiając się zbytnio - każdy szelest w lesie, ruch na horyzoncie, zapach i inne takie powodowały natychmiastową pogoń bez zastanowienia czy warto Ot taka szczeniacko/młodzieńcza głupawka.
Też potwierdzam taką prawidłowość. Ogromna różnica była między rokiem, a 2. latami. Kiedy miała rok to głównie my jej pilnowaliśmy, a kiedy 2 lata - już ona nas.

Quote:
Originally Posted by lutek:) View Post
Teraz (w wieku 3 lat) nie ma już bezmyślnej pogoni za wszystkim. Zawsze gdy coś usłyszy/zobaczy to najpierw staje jak wryty i obserwuje niuchając nosem. Zawsze (również po wydaniu komendy "stój") mam te kilka sekund żeby w razie czego do psa podejść i go zapiąć,
Właśnie tak! Znajomi z niewilczakami zawsze się zachwycają tym czujnym nasłuchiwaniem, które daje czas na przejęcie kontroli na psem.

Quote:
Originally Posted by lutek:) View Post
U nas taki tryb pies wrzuca zawsze po zapadnięciu zmroku.
U nas tez czujność po zmroku się zwiększa, widać to zwłaszcza kiedy siedzimy przy ognisku, a sucza krąży w zasięgu wzroku wkoło i pilnuje. Natomiast nie mieliśmy ani jednej nieprzyjaznej lub niebezpiecznej sytuacji związanej z jej zachowaniem wobec ludzi z jednym wyjątkiem o którym kiedyś pisałam - warczeniem nie pozwoliła "podejrzanym typom" wysiąść z samochodu
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote