Thread: Wilczak i konie
View Single Post
Old 05-10-2007, 12:47   #47
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Hmm temat bardzo przyjemny, dodam tu rowniez swoje trzy grosze.. bo widzicie moja matka posiada pare koni,rekracyjnych (koniador.pl) i dzieki temu Ishtarka miaal z nimi duuuuuzo kontaktu,na poczatku sie balam,ze ja kopna,lub ze bedzie chciala im przebiegac miedzy nimi (padok jest zaraz domu mojej matki i jak Ishtarka wychodzi polatac,to zawsze moze do nich podejsc,a tam dzieli ja od nich ledwie cienka siatka). Jednak choc pierwszy raz jak je zobaczyla byla troszke.. zagubiona,to pozniej, w szczegolnosci jak sie szlo w teren konno,czula sie w siodmym niebie,w szczegolnosci jak byl jakis klus lub galop po tamtejszych wzgorzach,gorach.
Ale jako ze moje kontakty z rodzicielka nie sa najlepsze,mloda nie miala dluzszy czas z nimi kontaktu i jak spotkalismy je w Gravach to bylam naprawde miiile zaskoczona jej luzem w kontaktach z tymi 'duzymi' psami. Cudownie bylo patrzec jak smiga miedzy stadem koni razem z bratem.. i reszta wilczakow. Poza tym chcialabym zwrocic uwage ze nie kazdy pies potrafi w taki sposob podchodzic do koni,czuc do nich respekt i jakby podswiadomie wiedziac co mu wolno a co nie.. Mam duze porownanie z innymi psami,jak tam do matki przyjezdzaja i naprawde cudowne sa wilczaki i wymarzone jak dla ludzi co lubia jade konna,albo maja konie i psy..

Fori jesli chodzi o podejscie ogiera ,na widok Forasa,to z Ishtarka na poczatku bylo tak samo,jednak znalam konia wiec spokojnie podeszlam do niego,jak ten ja dokladnie obejrzal, na swoj sposob obwachal,a Ishtarka przez caly ten czas byla spokojna,tak pozniej juz pratycznie wcale nie zwracal na nia uwagi,chyba ze skubana dostala sie na pastwisko lub padok.. ale nawet wtedy juz nie probowal jej kopnac. Myslalas moze o zapoznaniu,z jakims znanym ci i pewnym koniem,twojego Forasa?
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote