View Single Post
Old 14-11-2013, 10:18   #2
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
szkoda, ze dyskwalifikacja z hodowli za agresje dotyczy tylko psow ktore uprawnienia hodowlane juz maja a nie wszystkich[/font]
Jefta - wszystkich.

Ale sprawa jest inna - zapis brzmi pieknie, ale ZK strzela sobie w stope... Ja rozumiem, ze powinno sie dyskwalifikowac psy RZECZYWISCIE agresywne do ludzi. Ale zejdzmy na ziemie - nieraz widzialam dyskwy, gdzie nie bylo MOWY o agresji. Pies dostawal "dysk" chocby za typowe wilczakowe "gadanie".

Wec po pierwsze - juz teraz sa ogromne problemy z iloscia psow ja wystawach, a teraz jeszcze wieksza ilosc bedzie ich unikac... Bo zaden wlasciciel psa po jednej dyskwie juz na zadna wystawe nie pojedzie. W kazdym razie nie do Polski

Po drugie - kopa dostana mlodzi wlasciciele. Ci, ktorzy wystawianie sie dopiero ucza. To oni zwykle maja problemy z panowaniem nad psem. I oni zwykle popelniaja glupie bledy...

Trzecie - czego w zapisie brakuje to slowa "nieprowokowany". Badzmy szczerzy - kazdego normalnego wilczaka, a juz 100% szkolonego na obrone jestes w stanie sprowokowac do "agresji". Bo przeciez nie chodzi atak na sedziego - wystarczy, ze pies BURKNIE i mozna mu wpisac agresje. Prawda? A wyroki sedziowskie nie podlegaja u nas dyskusji....
Wiec na wystawach zostana nam absolutnie nietypowe psy tej rasy - anemiki i limfatyki, ktorych nikt do niczego (ze szkoleniem wlacznie) nie jest w stanie sprowokowac...


Ja widze w tym zapisie tylko jedno - darowac sobie wystawy w Polsce i jezdzic za granice. Za wschodnia i poludniowa - bo nie ma wymiany z Polska kartami ocen. Albo za niemiecka, bo tam maja zapis o nieprowokowaniu, a charakter oceniaja pod wzgledem rasy, wiec za burczenie nie ma dyskw...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 14-11-2013 at 10:24.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote