View Single Post
Old 01-12-2011, 14:15   #16
shaluka
Wilczy Duch
 
shaluka's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Sulejów
Posts: 1,439
Send a message via ICQ to shaluka Send a message via Skype™ to shaluka
Default

Quote:
Originally Posted by Galicja View Post
Niestety czasem choćby nie wiem jak się hodowca starał poznać przyszłych właścicieli, zrobił nie wiem jaki wywiad, to rzeczywistość zaskakuje i Ci do których mieliśmy wątpliwości okazują się super odpowiedzialni a "pewniaki" zawodzą.

Quote:
Originally Posted by Bajka View Post
Wywiad?Oczywiście,ze tak. Nikt przecież nie da szczeniaka w byle jakie ręce. Ale spójrz na to z innej strony: Kilka godzin na wolfdogu, ze dwa telefony do różnych hodowli z zapytaniem "co to za rasa i co z nia trzeba robić" i masz osobę, która dokładnie powie ci to ,co chcesz usłyszeć.

Edit: żeby była jasność: mam na myśli osobę z intencjami typu: " a co mi hodowca będzie piepszył o specyfice rasy, wiem lepiej, ważne żeby mi psa sprzedał.", a nie kogoś, kto szuka dowiaduje się, pyta i faktycznie odpowiedzialnie podchodzi do tematu psa we własnym domu. Inna sprawa,że nawet taką osobę szczeniak może przerosnąć. i tak się zdarza. Wszystkiego się nie przewidzi.Niestety.

I to właśnie miałam na myśli pisząc moje postscriptum !!!

Dorotko : nie ma właścicieli idealnych, bo też z każdym psem są różne problemy, ale TAK można, znaleźć osobę, pośród tych wszystkich pytających/zainteresowanych, z której jesteśmy zadowoleni, wręcz dumni, że nasze młode poszło właśnie do niej/niego!
Bywa też tak, że polecona przez innego hodowcę, zawodzi, choć to oczywiście nie jest jego wina, albo osoba doświadczona nie daje rady, bo wilczak to nie jest zwykły pies! Trzeba mieć dla hodowców i ludzi zrozumienie i nieść pomoc!
__________________

"...Brak ci tchu i na oślep uciekasz, Wsiąka krew w biały śnieg, czarny piach, Nauczyłeś się dziś od człowieka: Życia chęć jest silniejsza niż strach."
shaluka jest offline   Reply With Quote