View Single Post
Old 12-07-2010, 21:09   #8
Rona
Distinguished Member
 
Rona's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Location: Kraków
Posts: 3,509
Default

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Ograniczam czyli nie biega z motywatorem-> psami czy ze mną na rowerze. Sama sobie dawkuje ruch czyli idziemy na spacer i ona najpierw biega szaleńczym galopem duuużymi kołami dookoła mnie bez zwrotów, zatrzymań, przepychanek itd. i jak się wylata to biega sobie kłusikiem w swoich sprawach. Czyli biega tyle ile sama chce, w żaden sposób nie zachęcana.
No to jej nie ograniczasz, jeśli biega ile chce

Quote:
Originally Posted by jefta View Post
Czasami od wielkiego dzwonu bawi się z innymi psami, ale napalcach jednej ręki mogę to policzyć. Ja obsesyjnie wręcz nie lubie psich łączek i spaceru typu pieski biegają, kotłują się, obszczekują przechodnów a właściciele stoją godzinę czy dwie jak słupy w jedenym miejscu i plotkują. Jak spacer to spacerujemy wszyscy i na zdrowie mi to wyszło, bo ważę 8 kg mniej niż przed Sexy i to bez katuszy
W takim razie jeszcze bardziej doceniamy Błonia, gdzie ludzie spacerują sami lub w grupach, a psy bawią się ze sobą ile chcą - biegają, albo i nie, kotłują się, albo węszą... Nikogo nie obszczekują, tylko ze zdziwieniem patrzą na człowieka który idzie bez psa Psy mają swoje stada, kumpli, sympatie i antypatie....

My wyszliśmy z innego założenia: wiedząc, że z czasem wilczaki robią się mało przyjazne do obcych psów/suk, ale zachowują stare przyjaźnie postanowiliśmy, że wykorzystamy na maxa okres szczenięctwa i Lorcia będzie miała BARDZO dużo przyjaciół. I wygląda, że się udało - młoda ma kilkadziesiąt psów/suk z którymi możemy ją bezpiecznie puszczać bez smyczy i z którymi uwielbia się bawić!

Kiedy widzę z daleka nieznajoma sukę - na wszelki wypadek zakładam młodej kaganiec. Jeśli przywita się przyjaźnie, merda ogonem i ładnie bawi - kaganiec natychmiast ściągam, jeśli poleci z warkotem - idzie na jakiś czas na smycz i może tylko pomarzyć o hasaniu z kumplami. Wydaje mi się, że powoli zaczyna jarzyć, że warkot się nie opłaca, ale za wcześnie mówić o skuteczności tej metody.
__________________

Rona jest offline   Reply With Quote