View Single Post
Old 27-04-2012, 14:27   #51
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by szasztin View Post
Fakty - pies jest niehodowlany i z hodowli o której mówi sie rózne rzeczy, po ojcu o którym mówi sie rózne rzeczy. Tylko tyle - reszta jest na forum tu lub angielskim.
Cos jest na rzeczy, bo w Slowacji nie pozwolono zarejestrowac miotu pochodzacego od Galiby. Szczeniaki pokatnie rejestrowano w CW na Wegrzech.

Quote:
Originally Posted by Galicja View Post
Każdy kto myśli że hodowca z powodu znacznika pozbywa się psa, niech się puknie w głowę.
Juz sie pozbywali. A wszystko przez brak znacznikow. Przez dlugi czas hodowcy sprzedawali psy "REG" (czyli rejestrowanych na ksiege wstepna) bez informowania o tym hodowcow i wlascicieli. W wielu krajach ludzie tego nie sprawdzali, bo nie tam istnieje mozliwosc wpisywania CsW na ksiege (np. w Polsce). Slowacki Klub powtarzal, ze psow z "pustymi" rodowodami nie uznaje. Niestety niektorzy dowiedzieli sie, ze maja psy REG dopiero, gdy znaczniki weszle do bazy.
Znam niemiecka hodowczynie, ktora kupila suke od niemieckiego pseudohodowcy. Wpisala ja na rejestr. Rozplywala sie w peanach pochwalnych nad charakterem i uroda suczki. Do momentu, gdy Oskar podczas jednej z wizyt powiedzial o REGach. Suka wlyskawicznie zmienila wlasciciela - wyladala u podrzednego hodowcy z Francji...

Z hodowli wycofano tez wszystkich potomkow psow z Crying Wolf, ktore daly te czerwone szczeniaki. Wiem, ze kilku wloskich hodowcow zwrocilo psy hodowczyni, kiedy ta ujawnila problem na sieci...

Nie byly to psy oddawane ze wzgledu na znaczniki na Wolfdogu. Ale oddawano je z powodow z jakich te znaczniki zaczely sie pojawiac...

Ludzie roznie reaguja. Ja nie wyobrazam sobie oddania psa, nawet gdyby sie okazal mieszancem mopsa. Ale gdyby bylo jakiekolwiek podejrzenie to wstrzymalabym sie z jego hodowla do casu wyjasnienia sprawy. I AKTYWNIE w tym wyjasnianiu bym brala udzial...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP

Last edited by z Peronówki; 27-04-2012 at 14:41.
z Peronówki jest offline   Reply With Quote