View Single Post
Old 10-05-2015, 19:37   #2
Padre
Junior Member
 
Padre's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Warszawa / Wilkowa Wieś
Posts: 170
Default

1. Moim zdaniem to zależy od różnych czynników: a/ jaki charakter ma Twój wilczak - czy da się sprowokować do awantur przez agresywnego psa, b/ wilczaki szybko uczą się złych rzeczy - od agresywnego psa może podłapać, że fajnie się gnębi słabszych, c/ w grupie z takimi psami powinien być pies regulujący tzn. taki, który nie będzie odpowiadał na agresywne zaczepki, łagodził konflikty między psami i bronił słabszych, d/ taką grupę powinien prowadzić dobry szkoleniowiec, który jest w stanie ogarnąć całą sytuację e/ mając w grupie burającego się psa jest okazja do ćwiczenia ignorowania takich osobników.

2. Mój samiec zaczą się wcześnie burać bo po skończeniu roku. Startował do wszystkich obcych samców. Te psy, które poznał jako szczeniak są ok z niektórymi się kumpluje. Teraz ma 3,5 roku i trochę spóścił z tonu t. najpier powącha zanim wystartuje z pyskiem. Suka jest młodsza od Twojej i jeszcze jej się nie zaczęło buranie. Ją inne psy średnio interesują, uwielbia wilczaki i tylko z nimi się zadaje

3. Moje burki są wioskowe więc rzadko spotykają obce psy. Oczywiście łatwiej im nawiązać kontakt z psem gdy są bez smyczy. Suka powącha i odchodzi. Psa nie puszczam luzem wśród obcych psów. Na smyczy jest większa spina jak sobie upatrzy jakiegoś pieseła. Ogólnie nie dopuszczam do witania się z obcym psem, gdy mój jest na smyczy chyba że widzę u obu psów dobre nastawienie. Oba moje bure nie cierpią zapłotowych szczekaczy. Pracujemy nad spokojnym mijaniem takich posesji.

4. Nie wiem w jakim wieku. Myślę, że to jest kwestia indywidualna.

Jak wilczak ma fajne cechy tu już mu chyba zostaną. Mój Amra zawsze był odważny na miejskich spacerach, przyjacielski do ludzi i od szczeniaka mu się to nie zmieniło Najwięcej pracy jest nad poprawą relacji z psami. Belitka natomiast im starsza tym staje się fajniejsza Trudno jest opisać różnicę między samcami a sukami, ale znacznie się różnią. Z suką np. szybciej nawiązała fajny kontakt, pies często ma swoje zdanie i chce zrobić po swojemu. Suka jest bardziej emocjonalna. Jestem świadoma, że może jej się pozmieniać po pierwszej cieczce.

Fajnie gdy wilczak potrafi dogadywać się z różnymi rasami i płciami, lecz z tego co opowiadają wilczakowcy w pewnym momencie się to psuje. Chyba nikt dokładnie nie wie dlaczego tak się dzieje? Wtedy dobrze mieć w okolicy wilczakową grupę spacerową bo wilczaki jednak rozumieją się najlepiej i wilczakowcy nie patrzą na ciebie ze zgrozą w oczach, gdy twój bury zglebuje innego
__________________
Amra Nemo Me Impune Lacessit
Czarodziejka Belit Wilk z Baśni
Padre jest offline   Reply With Quote