View Single Post
Old 22-08-2012, 15:12   #122
Emi
Junior Member
 
Emi's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: Okolice Poznania
Posts: 173
Default

Ups! I znowu się zawstydzę Zakodowałam sobie (źle przeczytałam) że szczeniaki są do odbioru w połowie września, a to chodziło o ich narodziny Nie mniej doliczając 2 mies na odchowanie wychodzi połowa listopada a to dla nas nadal trochę za wcześnie- chyba, że zmieni nam się sytuacja w domu.

Co do Twojego pytania to powiem tak. Wydaje mi się że wiem jakiego wilczaka szukam, co jest dla mnie priorytetem. Pisze "wydaje" ponieważ pewna będę dopiero kiedy przeżyję z nim życie A tak serio to czy za rok będę mogła napisać, że jestem na 100% pewna? A może dopiero za 5,10,20 lat? A może w międzyczasie zmienię zdanie i pozamieniam priorytety? Bo teraz przykładowo chce psa, który będzie przede wszystkim członkiem rodziny i towarzyszem a później zapragnę prowadzić hodowle? Dlatego trudne jest to dla mnie pytanie- i jedyna szczera odpowiedz jaką mogę udzielić to to że na chwilę obecną wiem jaki jest (jak wygląda, jak się zachowuje) mój wymarzony wilczak Nie zamierzam jednak szukać ideału, bo tak jak napisałaś takowych nie ma- będę jednak węszyć w pobliżu

Dziękuje za linka- czytałam jakiś czas temu, teraz trochę sobie odświeżyłam wątek

Quote:
Originally Posted by Rona View Post
Co wg Ciebie znaczy "niebawem"? Jeśli hodowca (niekoniecznie odnoszę to do miotów Inti czy Czakram, piszę ogólnie) kryje sukę teraz i to ogłasza, to dolicz 2 miesiące ciąży + 2 miesiące na odchowanie maluchów w hodowli i uzyskasz przypuszczalny termin najwcześniejszego odbioru szczeniaków. Czyli - 2-gą połowę grudnia

Zadam Ci jedno proste pytanie: czy jesteś pewna, że potrafisz już patrzeć na wilczaki i wiedzieć które ich cechy są dla Ciebie najważniejsze? Idealnego psa nigdy nie będziesz miała, więc powinnaś widzieć na czym Ci najbardziej zależy i szukać szczeniaka po rodzicach, którzy te cechy mają. Przeczytaj sobie ten wątek, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, sporo rozjaśnia: http://www.wolfdog.org/forum/showthread.php?t=9693

Serio, w przypadku wilczaków naprawdę sprawdza się maksyma: "co nagle, to po diable"

A co nie nagle, też po diable.
Emi jest offline   Reply With Quote