View Single Post
Old 10-04-2004, 05:57   #1
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default Slintání a zvracení v autě

Quote:
Originally Posted by Ali
Ja mam vsak jiny problem, ktery zatim nevim jak vyresit. Ten nas v aute strasne slinta, ale takovym zpusobem, ze ma pod sebou rybnik. Vim, ze to je stresem. Presto, ze od zacatku ho vozim vsude s sebou, zatim se to nezlepsilo. Zkusila jsem mu dat prasek proti zvraceni jak mi poradil veterinar, ale bez uspechu. Tak jsem s tim prestala. Spojili jsme mu jizdu zdycky s necim prijemnym (vychazkou atd.), ale ani to neuspelo, slinta stale. Muze mi nekdo poradit co delat v tomto pripade anebo to chce trpelivost a cekat az vyroste a snad to odejde samo?
Mám podobný problém, jako Ali. Můj Dany nejen, že slintá a zvrací ale občas i udělá velkou potřebu v autě (naštěstí mám přepravní klec ).
S jeho mámou Nancy jsem měl v mládí stejný problém a s věkem jí to přešlo. Určitě pomůže spojovat psovi pobyt v autě s něčím příjemným, protože on už má vybudován reflex. Dany slintá už ve chvíli, kdy dostává obojek, protože ví, že půjde do auta. Já mu dávám v autě nažrat, aby si spojil žrádlo (jeho nejoblíbenější činnost - ach, jak je to dědičné ) s pobytem v přepravní kleci.
Zajímavé je, že jsme nedávno navštívili Litvu, což byla cesta dlouhá tam a zpátky přes 2.500 km. Dany se ani jednou nepozvracel a ani jednou neudělal v autě hromádku. Jak jsme ovšem přijeli do Prahy a za 2 dny jeli na návštěvu, okamžitě mi to bohatě vynahradil .
Myslím, že v takových případech pomůže odbourávat reflex příjemnými věcmi a především pomůže čas. Co zcela jistě nepomůže, je trestat psa nebo jakékoliv tabletky nebo jiné přípravky.

Pavel
Pavel jest offline   Reply With Quote