View Single Post
Old 16-06-2013, 23:53   #4
leski
Junior Member
 
Join Date: Jun 2013
Location: Hoorn NH(Holandia)/ Żory (Śląsk)
Posts: 32
Default

Dlaczego napisałem "fajna hodowla"? Ciężko wszystkie wymagania wypisać w jednym poście, poza tym założyłem że tutaj akurat na tym forum odbiorcami będą już konkretni ludzie (hodowcy) a nie kto popadnie, więc na samym wstepie wszystkie "pseudo-hodowle" odpadną.
Gdybym chciał "byle jakiego szczeniaka z byle jakiej hodowli byleby byl do wydania w sierpniu", puściłbym pewnie post na jakimś ogólnym portalu dotyczącym psów, a nie w jak mi się wydaje, wyspecjalizowanym już forum. Poza tym liczyłem na to że po takim poście będę miał po jakimś tam czasie kontakt z kilkoma hodowlami, z których będę w stanie wybrać według mnie najlepszą.
Dlaczego sierpień? Ponieważ chcę na początku poświęcić psu jak najwięcej czasu, czyli najodpowiedniejszy jest czas urlopu. Może to też być np późna jesień, zima, może być i wiosna jak nie będzie wyjścia. Nie kupię jamnika jak nie znajdę wilczaka tylko będę musiał czekać. Może to będzie następne lato? Jeżeli nie spróbuję to nie będę wiedzieć.
"a skoro marzysz o wilczaku tyyyyle lat to zdajesz sobie sprawe ze te psy znane sa z tego ze robia rozpierduche w domu i w zyciu jedne wiecej, inne mniej ale chyba kazdy wlasciciel musial sie dostosowac lub musial isc na kompromis ze swoim wilczakiem" - tak zdaję sobie z tego sprawę, ale żeby tego doświadczyć najpierw trzeba tego psa mieć w domu :/
A jeszcze wracając do zwrotu "fajna hodowla" - może tutaj nieszczęśliwie trochę to sformułowałem, powinienem napisać "dobra hodowla"
I jeszcze co według mnie to oznacza?
Oznacza to że hodowcy dbają o swoje zwierzęta, że są one dobrze zsocjalizowane (tego w poście czy rozmowie telefonicznej i tak się nie dowiem, dowiem się może dopiero po wizycie w danej hodowli i po rozmowach z ludźmi którzy już z tej hodowli kupili wcześniej szczeniaki, może są to już psy w tej chwili kikluletnie i właściciele będą mieli mi dużo do powiedzenia jak ich psy się zachowują? Z tego wynika też fakt że nie wezmę psa z hodowli która ma w tej chwili dopiero pierwszy miot, nie wezmę też z hodowli która tych miotów w roku ma nie wiadomo ile i nastawiona jest tylko na produkcję szczeniąt i "zarobek".
Będę chciał oczywiście wiedzieć w jakich warunkach psy żyją, z jakimi zwierzętami mają kontakt, jaki mają kontakt z ludźmi? Interesuje mnie też jakie badania mają zrobion rodzice szczeniaków, jaki weterynarz się nimi zajmuje. Chcę wiedzieć też jak są karmione, jakich karm używa się w hodowli, czy jest to jakaś karma sucha (jaka?), czy jest to mięso (jakie, jakie rodzaje), czy jest to BARF może? Jakie są wskazówki co do żywienia szczeniaka, jak zmienia się sposób żywienia z wiekiem psa. Tak samo jeżeli chodzi o ilość czasu spędzanego na wolnym powietrzu, jakie dystanse w jakim wieku może szczeniak/pies bezpiecznie dla swojego zdrowia przebyć?
Czy w momencie zakupu psa będziemy podpisywać umowę, jeżeli tak to chciałbym dostać wzór takiej umowy do poczytania, w jakim związku zrzeszona jest hodowla.
Pytań na pewno będzie jeszcze więcej, zwłaszcza do hodowli w której kupię szczeniaka, więc chciałbym mieć zapewnioną pomoc czy telefoniczną, czy mailową, nie chciałbym aby kontakt skończył się na odebraniu szczeniaka.
"Z gory mowie nie ma co sie oburzac" nie oburzam się z góry i z dołu też nie, proszę po prostu o pomoc
leski jest offline   Reply With Quote