View Single Post
Old 28-05-2013, 21:51   #31
Puchatek
Senior Member
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
Default

Quote:
Originally Posted by Xandros View Post
(wyszło przydługo i wygląda, jakby nie było odpowiedzią na zadane pytanie...)
Jest odpowiedzią. Wbrew pozorom -satysfakcjonującą.
Quote:
Originally Posted by Xandros View Post
3) Trzecia możliwość wydaje mi się już na tyle dziwna, że chyba nie będę jej tu przywoływać.
Najdziwniejsze są najbardziej interesujące...
Quote:
Originally Posted by Xandros View Post
W obu sytuacjach zachowanie wynika prawdopodobnie z potrzeby wyłądowania emocji.
Lubię słowo: prawdopodobnie. Nie zamyka "drzwi"....
A potrzeba wyładowania emocje jest dosyć naturalna.
Quote:
Originally Posted by Xandros View Post
natomiast pies, jako istota stojąca na pograniczu "naszego świata" i "świata zwierząt", lecz nadal bliżej tego drugiego, zachowała szybkość działania (wielu ludzi nazwie to zachowaniem instynktownym, bo przecież "niemożliwe, aby tak nagłe ugryzienie mogło być przemyślane"). Jednak nasz - jako ludzi - a przynajmniej mój stopień wiedzy jest za mały, by ze 100%-ową pewnością stwierdzić, na ile takie zachowanie, zarówno u ludzi jak i zwierząt jest świadome/celowe. Pozostajemy zatem nadal na gruncie - tylko i wyłącznie - dywagacji.
Dywagacje są fajne. I bardzo lubię stwierdzenie: "stopień wiedzy jest za mały".... Patrząc na ludzkie niewielkie możliwości percepcji /spowodowane choćby wykorzystaniem "maciopkiej" części mózgu oraz butą przesłaniającą nam świat/, wolę pozostać przy antropomorfizacji /swoimi słowami umocniłeś mnie w tym / i to ugryzienie wytłumaczę sobie troszkę inaczej.... "Żesz ##### (-takie niedomówienie)! Dlaczego mnie trzymasz?! Puszczaj natychmiast cholerny ludziu!"
Quote:
Originally Posted by Xandros View Post
Mówiłem, że dyskusja ideologiczna. Ale takie są najciekawsze - przy innych tak "wióry nie lecą"
A gdy Ktoś jeszcze pisze fajnie i używa poprawnie polszczyzny, to już zupełne szczęście jest! Dzięki Xandros -czytanie "Ciebie" to czysta przyjemność. I nawet rozumiem!

Last edited by Wonderfull Wolf ES; 01-06-2013 at 07:43.
Puchatek jest offline   Reply With Quote