View Single Post
Old 02-07-2014, 10:58   #55
Joanna
Tmave Zlo
 
Joanna's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Kopana k/W-wy
Posts: 1,196
Send a message via Skype™ to Joanna
Default

Quote:
Originally Posted by Seiti View Post
Się zapytam, ile ma szczyl?
Teraz ma 17 miesięcy.

Quote:
Originally Posted by Seiti View Post
To co Ci zaprezentował wygląda jak sygnał grożący,(bo to, że machanie ogonem ma różne znaczenie to wszyscy wiemy ) ale nie opisałaś czego od niego wymagałaś i jak chciałaś to wyegzekwować.
Czasami psy nie wykonują komend przez naszą niecierpliwość, i za szybkie i chaotyczne nakierowanie ich. Dochodzi do braku komunikacji i pies serio, nie wie o co chodzi.
Nie odebrałam tego jako sygnał grożący. Chodzi mi raczej o całościowy obraz. Najpierw "bierny opór materii" w najprostszych sytuacjach, potem, np. przy zablokowaniu lewą ręką możliwości odstawienia zadu od nogi, mieszanka zachowań:
- ej, nie podoba mi się ta ręka tutaj bo ja teraz będę robił cyrk i się odstawiał,
- no weź, nie wygłupiaj się, daj spokój (jego normalne rozładowywanie napięcia i sygnał, że presja jest zbyt duża),
- zabieraj łapy, bo jak nie....

To drobiazgi ale moim zdaniem warto zwracać na nie uwagę. Nie trzeba z psem "iść na noże" i rzucać go od razu w takiej sytuacji na glebę a można spokojnie starać się zrozumieć, co pies chce przekazać, budować porozumienie i - przy okazji - swój autorytet.
__________________
Joanna jest offline   Reply With Quote