View Single Post
Old 04-03-2011, 10:21   #8
Absolut
Junior Member
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 11
Default

Quote:
Originally Posted by Šakalka View Post
Ahoj všem,
mám tady další všetečné dotazy.
Dotaz první, našemu štěndu už je 10 týdnů, brali jsme si ho v sedmi týdnech. Do dnešního dne nejsme schopni čubinku naučit čůrat venku.
Ani jste ji to nemohli naučit, je ještě strašně malá a nemá dozrálou nervovou soustavu na to, aby vědomě ovládala svěrače. Nervová soustava dozrává postupně, prostě musíte být trpěliví. Dokonce i kdyby hlava už věděla, že venku je to správně, tak dokud nebude schopna ovládat vědomě a spolehlivě svěrače, tak udělá potřebu, když to na ni přijde, protože se jí uvolní. Uvádí se přibližně půl roku na úplné dozrání, ale je to plus mínus, každý pes je trochu jiný a jinak rychle se vyvíjí. Ale bude dozrávat postupně, tak než to zvládne úplně, počet loužiček by se měl snižovat.

Sama mám teď třináct týdnů starou fenku, mám ji od osmi týdnů, a i když může kdykoli ven, pořád čurá doma, když to na ni přijde. Navíc se jí svěrače samovolně uvolňují z radosti, z nejistoty, takže kolikrát učurává i do postele. Takže já si vždycky v duchu říkám, kamkoli, prosím tě, fakt kamkoli, jen ne do postele. :-))
Už nečurá tak často jako v deseti týdnech, vydrží od deseti večer až do sedmi-osmi rána, ale to je hlavně tím, že roste a zvětšuje se jí močový měchýř, tak se tam toho víc vejde. Taky je na syrovém mase, takže nepije tolik, jako kdyby byla na granulích. Exkrementy nepojídá, ale můj skoro čtyřletý pes je po sobě jako malé štěně pojídal, když jsem nebyla dost rychlá. Ten byl do jednoho roku na granulích, přešlo ho to samo, ale už si nepamatuju přesně kdy. Tak v půl roce, tuším.
Absolut jest offline   Reply With Quote