View Single Post
Old 28-12-2011, 15:03   #9
mája
Junior Member
 
mája's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Blansko
Posts: 140
Send a message via ICQ to mája Send a message via Skype™ to mája
Default

Quote:
Originally Posted by Romana View Post
Jj, máme to stejné, ale od pár nedobrovolných koupelí se už v ničem neválí, za to lítá v kalužích a bahně, jako minule v Praze na výstavě... Do kruhu oslintaná a na Národní cenu od bahna, ještě že jí v tom Dingo nenechal samotnou... Někdo mi minule říkal, že kdybych jí vykoupala předem a vyfénovala, vypadalo by to, že má víc chlupů, vyzkoušíme to příště a uvidíme...
Jak to tak čtu tak nevím...mě vždycky říkali nekoupat těsně před výstavou, aby ne měl otevřenou srst...je fakt, že den dva po koupeli byl jak ježek...když Ben potřeboval tak jsem ho vykoupala týden před výstavou (dokud jsme bydleli u našich, kde sdílel dvůr se slepicemi a jiným zvířectvem) a potom ho striktně držela mimo, po přestěhování i když je převážně venku, téměř nekoupu (mladýho snad jen jednou v jeho životě). Vždy se mi na nich líbilo že jsou "samočistící" stačilo uschnout, případně po té ještě vykartáčovat.
Před bonitací jsem Bena neuhlídala a on se vyvável večer před ní na pomočůvkované louce, musela jsem vykoupat ráno před odjezdem a kdyby to z něj ještě nebylo cítit, tak by mě bonitační komise snad ani nevěřila že je čerstvě vykoupanej i tak přemýšleli jestli mu do kodu nedat otevřenou srst....takže za mě před výstavou nekoupat! Případně jen otřít vlhkou hadrou a vykartáčovat...
__________________
Marie


http://www.cswolfdog.net
mája jest offline   Reply With Quote