View Single Post
Old 05-06-2008, 12:34   #1
anetawron
Licho nie śpi...
 
anetawron's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Kanie
Posts: 490
Send a message via ICQ to anetawron
Default Siersc u wilczakow

Gaga skoro swojego psa wywołas do tablicy (mojego też oczywiście można jeśli ktoś by chciał) to wytłumaczcie mi jak to jest i proszę nie potraktować tego jako czepianie się czy próba oceny (bo nie jestem na tyle kompetentna, żeby to robić) tylko chęć uzyskania informacji jak interpretować zapis ze wzorca.

Kopiuję z innych wątków:

Quote:
Originally Posted by Gaga
by uprzedzić ew, pytania - Cheitan ma otwartą sierść (tzn. miał bo teraz to nie ma jej w ogóle - żadnej, nie tylko otwartej), na łopatkach dodatkowo zamiast być prostą jak drut, jest lekko falowana- to widać, więc może zauważyłaś
Quote:
Originally Posted by Gaga
Otwarta znaczy tyle, że włosy nie lezą na skórze tylko sa jakby na sztorc. Jakby się pies zjeżył Albo jakbys wysuszyła suszara pod włos i wtedy odstają od skóry.
Quote:
Originally Posted by z Peronówki
4) L8 - siersc otwarta

To najczesciej spotykany problem z sierscia. Wystepuje w roznym nasileniu i na tej podstawie jest roznie oceniany. Czasem pomijany, ale w ekstremalnych wypadkach (gdycala siersc jest otwarta) moze byc nawet przyczyna dyskwalifikacji. Rozroznic mozemy 3 typy otwartej siersci:
i wzorzec:

Quote:
WADY DYSKWALIFIKUJĄCE
...
- Odstająca i nietypowa szata.
...

To w takim razie w jaki sposób określa się tę granicę, "na ile otwarta i odstająca" musi być sierść, żeby była wadą dyskwalifikującą, a na ile, żeby była do zaakceptowania?
anetawron jest offline   Reply With Quote