View Single Post
Old 29-03-2008, 16:24   #37
darley
Junior Member
 
darley's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Galanta
Posts: 69
Default

Borislav, ja Grace na 100% uchovním. Každý týždeň chodíme na cvičák a samozrejme ešte aj doma vychovávame a cvičíme. A nemám ju na 100% zvládnutú. To nemám ani mojich RTW a Darley je popritom naozaj dobre vycvičený. Za neho sa hanbiť teda nemusím. Ale stať sa môže všeličo. Je to zviera. má vlastný rozum. Mňa len zaskočilo to čo písal Pavel (Saschia zapoměla na jednu velice důležitou podmínku - chuť a čas se psem cvičit. Protože pořizovat si ČsV jako společenského psa je skutečně ničením genofondu plemene.) Ja len nesúhllasím s Pavlom úplne. Jednoducho mi príde trochu blbé nútiť (zmluvou) budúceho majiteľa cvičiť psa, keď on chce mať z neho rodinného miláčika. Aj keby to mal byť len gaučový pes. Veď to je dobrovoľné rozhodnutie toho dotyčného. Mňa osobne sa to netýka, lebo ja sa výcviku venujem a baví ma to. Len mi to príde také čudné. a tá zmluva je podľa mňa aj tak o ničom. Preto čakám čo mi Pavel odpíše na moju poslednú otázku, že čo by robil ak to ten dotyčný nedodrží. Lebo stať sa môže naozaj hocičo.
darley jest offline   Reply With Quote