View Single Post
Old 13-09-2007, 00:28   #3
zubrzyca
Junior Member
 
zubrzyca's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Katowice
Posts: 63
Default

[quote=darunia-puma;104328]od dawna nosilam sie z zamiarem przygarniecia kolejnego psiaka

oj, to tak jak ja. na swojego wilczaka czekam dobre 6 lat

i mi i mojej shilli byloby bardzo milo gdyby znalazl sie jakis czw lub sw w naszym domu (oczywiste jest takze to iz moglby on byc psem z problemami lub po przejsciach-

widzisz, wilczak po przejsciach to nie zwykly pies z problemami. jak juz wiesz, wilczakach plynie wilcza krew i to w nie malej ilosci, wlasnie to powoduje ze "ustawienie" takiego psa na prosta jest zdecydowanie trudniejsze i wymaga sporego zrozumienia zarozno psow jak i wilkow. trzeba pamietac, ze taki pies gdy jest w nowym otoczeniu jest bardzo zdeziorentowany, zaskoczony i zestresowany. jest bardziej wrazliwy na bodzce. istotne takze jest ze procz obcego otoczenia jest calkiem nieznana osoba i moze nawet w dodatku mowiaca wcalkiem innym jezyku! wiec uspokojenie wowczas wilczaka jest bardzo trudne. tu sprawa nie jest tak prosta jak mogloby sie wydawac. z psem ze schorniska jest w tym momencie latwiej sie dogadac i udobruchac.

serce mi peka po przeczytaniu linku od margo w ktorym jest informacja jak podle ludzie postepuja wobec swoich podopiecznych...

a to sa tylko te wykryte i ujawnione sprawy, a co sie dzieje z psami ktore nagle "znikaja" z pola widzenia?

boje sie wziac pieska ze schroniska bo boje sie ze moge trafic na agresywnego psa ktory albo mi albo shilli zrobi krzywde.

tylko ze ta sama sytuacja dotyczy wilczaka. nie wiesz na jakiego psa mozesz trafic, w jaki sposob byl wychowywany i trakotwany.
a tak przy okazji, bralas pod uwage ze Shila moze nie chciec nowego towarzysza w domu? inaczej sprawa wyglada na spacerze czy spotkaniu a calkiem inaczej w domu, gdzie Shila czuje sie bezpieczna i pewna.

moja sunia, gdy wprowadzilam nowego psa, to nie atakowala, ale brala miske z jedzeniem w zeby i ja chowala
pozdrawiam!

Last edited by zubrzyca; 13-09-2007 at 01:06.
zubrzyca jest offline   Reply With Quote