View Single Post
Old 14-05-2015, 11:40   #52
rozusable
Junior Member
 
rozusable's Avatar
 
Join Date: Apr 2015
Location: Kraków
Posts: 25
Default

Chwilę mi to zajęło, ale witam wszystkich nazywam się Julka i od 2,5 mieszka ze mną brat Ayry - Cassidy, zwany u nas Brego Nie chcę robić osobnego wątku, jako że nie podejrzewam się o nadmierną aktywność, więc podczepiam się tu.

Czytając posty Ani uważam, że Ayra i Brego są do siebie niesamowicie podobni zarówno z wyglądu, jak i z charakteru, ale opiszę go w wielkim skrócie:
- jest odważny w porównaniu do tego, czego się spodziewałam. Ma swoje 'strachy', ale szybko się do wszystkiego przekonuje, jedyna nie wygrana jeszcze walka to szybko mijające nas samochody
- jest bardzo otwarty do zwierząt, kocha wszystkie psy (im większe, tym bardziej!), koty i konie (nie rozumie, dlaczego nie chcą się z nim bawić), najbardziej fascynują go ptaki (kury, gołębie itd)
- ludzi dzieli na kategorie, na razie nie zauważyłam żadnej prawidłowości: 1. ludzie których od razu kocha, 2. których nie widzi, 3. których się boi, ale bez paniki, obchodzi ich tylko najeżony na sztywnych łapach, a później ignoruje.
- nie wykazuje żadnych oznak agresji, nie skacze już po ludziach (co najważniejsze - dzieciach), praktycznie przestał łapać za wszystko zębami (przestałby całkiem, ale ciężko mi wyegzekwować stanowczość u moich znajomych)
- nie robi specjalnych zniszczeń, ale też nie ma za bardzo okazji, jako że 95% czasu jest na razie ze mną
- bardzo szybko się uczy, do tej pory ćwiczyliśmy komendy na własną rękę, teraz zapisaliśmy się na posłuszeństwo jest karny, choć ma gorsze dni, kiedy polecenia wykonuje baaaardzo powoli
- nie chodziłam z nim do przedszkola, bo ma świetny socjal, jako że kilka godzin dziennie spędza ze mną w dużej stajni pełnej koni, różnych psów, kotów, obcych i znajomych ludzi, pojazdów itd. dodatkowo jeździ ze mną do miasta, zostaje sam pod sklepem (na krótkie chwile, zwykle coś z tego sklepu dostaje jako nagrodę)
- 28 lutego przyjechał do mnie jako 6 kilowa, mniejsza od kota kulka, teraz ma ok 55cm w kłębie i waży 21kg
- wymienił już na stałe mleczne 1ki i 2ki, jesteśmy w trakcie wymiany 3ek

nic więcej nie przychodzi mi do głowy, wrzucam więc zdjęcia pierwsze dwa były zrobione 20 marca, kolejne miesiąc temu nowe będziemy niedługo robić
Attached Images
File Type: jpg pierwsza_sesja_Brego_z_Julka_-2.jpg (37.4 KB, 37 views)
File Type: jpg pierwsza_sesja_Brego_z_Julka_-12.jpg (79.5 KB, 38 views)
File Type: jpg 11150371_798449570245926_2102818990563158127_n.jpg (69.8 KB, 37 views)
File Type: jpg 20150419_113544.jpg (75.6 KB, 38 views)
rozusable jest offline   Reply With Quote