Thread: Přivolání
View Single Post
Old 13-02-2011, 20:02   #18
LenkaR
Junior Member
 
LenkaR's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 54
Send a message via ICQ to LenkaR Send a message via Skype™ to LenkaR
Default

Tak my jsme teda z druhé strany republiky, na cvičák chodíme, teď již né moc pravidelně, odvolání od psa jsme tam trénovali, to poslechne, ale jakmile se rozběhne za zvěří tak nepomůže nic. Po důkladné rozmluvě s místním myslivcem, který mne varoval že daňci, kterých je tady hodně, před psem neutečou ale nechají ho přiblížit a ukopou ho, jsem se rozhodla pro elektronický obojek, 99% procházek po lese a pastvinách chodím s kočárkem tak jsem stopovačku zavrhla. A teď si říkám, že jsem mohla ten obojek pořídit dřív, výboj jsem použila asi jen 2x, právě při útěku za zvěří a od té doby ho mám vypnutý, stačí jen zvukový signál a Amee spozorní, řekla bych že si uvědomí že i když jsem daleko jsem vlastně blízko. Koukala jsem že se vyrábí i bez výboje jen s pípnutím.
K tomu cvičáku ........... i když jsem se bavila s vedoucím a nejstaršíma členama, měli zkušenosti s vlčounama, pár jich tam chodilo. Hlavně ti nejstarší měli zkušenosti z vojny a vyprávěli veselé historky s "Fkama", říkali jim mutanti, že se prý báli kýchnutí atd. Zpět k cvičáku - vedoucí vždy upozornil cvičitele jak na vlčouna, hlavně né tvrdý dril jako u NO, jak na obrany atd. Byla jsem však velice zklamaná při přípravě na zkoušky, kdy se na mne každý vybodl a připravoval si své psy a věnoval se majitelům psů ze své CHS, možná jsem si to moc brala, ale jako nováček, který měl nastoupit na první zkoušku jsem čekala více pozornosti. Vedoucí mi pouze řekl že mám zkusit ZMko že ZZO je pro vlčouna nevhodná.
LenkaR jest offline   Reply With Quote