View Single Post
Old 01-07-2011, 21:52   #39
naja
Junior Member
 
naja's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Liptovská Anna
Posts: 22
Default

ono my vyhýbať sa ľuďom nevyhýbame, okolo "bežných" psíčkarov proste prejdeme. kamošov máme bohužiaľ v našom meste veľmi málo, psov, ochotných sa hrať "jeho hry" tiež nie je veľa a s mojou 8-ročnou čubinou sa už nehrajú vôbec. asi najviac sa vyblázni zo svojim starším polobratom, tí dvaja sa milujú až až, úplní závisláci (ešte ale uvidíme čo bude keď Akum dospeje). Sú to také pravé drsné čévečkárske hry. Tak tak mu stíhajú ešte 2 fenky - NO a catahoula, ale i tam má navrch. Za to keď som minule bola venčiť s kamoškou, má takú malú fenku, ktorá sa Akumara bála a na moje prekvapenie k nej vôbec nebol drzý ako obvykle k iným psom, síce dobŕdzal, ale bolo to na jeho pomery také nežné, aby jej moc neublížil
ono celkovo okolo nás ľudia prechádzajú akoby som mala nejakého zabijaka, najmä tí s "plyšovými" psami
teraz sa nám výber psích kamošov ešte začne zužovať, keďže si môj vlk začína ovedomovať, že nemusí byť vždy len ten druhý. doteraz bolo privolanie ok, ale teraz si musím dávať pozor kde ho púšťam. tam kde sa môže niekto vynoriť už vôbec, iba na miestach kde vidím ďaleko keď niekto iný ide. keď ale má kamoša, vtedy mu je okolité dianie ukradnuté.
to tie incidenty so psami na voľno sú o držku, nie raz sa mi stalo keď bol malý menší, že sa k nám dorútil veľký pes a majiteľ kričí, že neublíží. Tak som mu skušne vysvetlila že ok, ale stať sa to o rok...

mellorn, aj ja plánujem do budúcna ďalšie čévo a teda je jasné, že potom budú tie pohľady ľudí a všetko okolo toho ešte oveľa horšie. plánujeme aspoň oplotiť náš pozemok, aby som tam mohla mať psov navoľno kým sa vybláznia, momentálne si nemôžem dovoliť ani to, keďže máme pozemok otvorený k susedom

Last edited by naja; 01-07-2011 at 21:54.
naja jest offline   Reply With Quote