Vai indietro   Wolfdog.org forum > Nederlands > Grootbrengen en karakter

Grootbrengen en karakter Een puppy grootbrengen, hoe te socialiseren, de meest voorkomende problemen met de TsW, hoe ze op te lossen

Rispondi
 
Strumenti della discussione Modalità di visualizzazione
Vecchio 05-07-2013, 12:25 PM   #1
ELISE
Yara
 
L'avatar di ELISE
 
Registrato dal: Feb 2006
ubicazione: Berkel en Rodenrijs
Messaggi: 1,126
predefinito huilen en paniek

Sinds kort wordt het huilen van Yara steeds meer en heftiger, tot aan paniek-blaffen toe als de laatste de deur uit is. Ze zit in de bench. Ook al zonder bench geprobeerd, maar dan begint ze meteen met paniek-blaffen. Tot nu toe klagen de buren nog niet, maar dat wil ik graag voorkomen. Een 2e hond erbij is helaas geen optie. Wie heeft dit ook gehad en met resultaat een oplossing gevonden?
__________________
Elise

www.ofthevoiceofnature.nl
ELISE jest offline   Rispondi quotando
Vecchio 05-07-2013, 04:44 PM   #2
Wilko
Junior Member
 
L'avatar di Wilko
 
Registrato dal: Nov 2011
Messaggi: 238
Unhappy

Wij hadden (enkele malen) iets vergelijkbaars met Styx.

Als wij naar boven gingen rond bedtijd, dan begon het gedonder.
De eerste keer, nadat we haar net hadden gekregen (ze was iets van 9 weken of zo), hebben we haar maar laten huilen, en was het na twee weken voorbij.

De tweede keer, nadat ze was gebeten door een andere hond(Styx was ongeveer 6 maanden oud), klaagde de buurvrouw over haar gejank en gehuil. Toen ben ik van pure ellende maar op een matje naast de bench gaan liggen.
Elke keer als ze zichzelf op begon te fokken (eerst sneller hijgen, dan piepen, janken en uiteindelijk huilen), meteen "Nee!" gezegd. Ze wist dat ik er was en dat haar gedrag niet gewenst was, en daar reageerde ze goed op.

Ongeveer een week lang elke dag het matje wat verder bij de bench vandaan verplaatst, tot ik in de gang (achter een deur) sliep. Ze werd ook overdag rustiger, en ik zag haar vooruit gaan.

Daarna ging het goed tot november, toen we voor enkele weken naar Tsjechie vertrokken. Daar sliep ze oftewel in de keuken of op onze slaapkamer (afhankelijk van het adres waar we verbleven). Naderhand in Nederland wilde ze echt niet meer alleen beneden blijven.
Dat was weer een kwestie van enkele dagen op een matje slapen en steeds verder weg gaan slapen.

Eind december weer naar Tsjechie, en daarna weer dat gedrag. Toen duurde het bijna vier weken voor ze weer normaal alleen kon blijven. :-(

Nu zijn we enkele maanden verder, en is het nog 1 keer voor gekomen (na een vakantie in Oostenrijk). Toen was ze na enkele nachten er bij slapen al weer in staat om alleen te zijn.

Ik weet dat het niet hetzelfde is als overdag alleen laten, maar het komt wel op ongeveer hetzelfde neer: ik wil niet alleen blijven!
Wilko jest offline   Rispondi quotando
Vecchio 05-07-2013, 10:07 PM   #3
Sten
Junior Member
 
Registrato dal: Jan 2007
Messaggi: 94
predefinito

makkelijk he zo'n hond haha
Sten jest offline   Rispondi quotando
Vecchio 05-08-2013, 12:25 AM   #4
Wilko
Junior Member
 
L'avatar di Wilko
 
Registrato dal: Nov 2011
Messaggi: 238
Smile

Quote:
Originariamente inviata da Sten Visualizza il messaggio
makkelijk he zo'n hond haha
Ach, je moet iets voor je hond over hebben, nietwaar?
Als we nou niet zo'n vervelende klagende buurvrouw hadden dan liet ik Styx een paar dagen/nachten haar gang gaan en verwacht ik dat het probleem relatief gezien veel makkelijker opgelost had kunnen worden.

Maar goed, nog even blijven hopen op dalende grondprijzen en dan een leuk optrekje neer zetten waarbij er binnen afzienbare afstand geen buren te bekennen zijn...
Wilko jest offline   Rispondi quotando
Rispondi

Strumenti della discussione
Modalità di visualizzazione

Regole d'invio
Non puoi inserire discussioni
Non puoi inserire repliche
Non puoi inserire allegati
Non puoi modificare i tuoi messaggi

BB code è attivo
Le smilies sono attive
Il codice IMG è attivo
il codice HTML è disattivato

Salto del forum


Tutti gli orari sono GMT +2. Attualmente sono le 06:54 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Traduzione italiana Team: vBulletin-italia.it
(c) Wolfdog.org