Вернуться   Wolfdog.org forum > Nederlands > Overig

Overig Alles over Tsjechoslowaakse Wolfhonden

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
Старый 06.03.2008, 00:24   #21
monjoh
Junior Member
 
Аватар для monjoh
 
Регистрация: 29.07.2006
Адрес: De Meern
Сообщений: 17
Отправить сообщение для monjoh с помощью MSN
По умолчанию

Dit wil ik er nog wel even aan toevoegen.
Ik denk nl. dat je het er niet af krijgt d.m.v. trainen. Hij zal een keer toeslaan. Ikzelf zal hem in ieder geval nooit vertrouwen.
__________________
Groetjes Monique
monjoh вне форума   Ответить с цитированием
Старый 09.03.2008, 16:18   #22
monique
Junior Member
 
Регистрация: 28.07.2004
Сообщений: 22
По умолчанию konijnen en andere knaagdieren

Hoi,

Ik wilde nog even reageren op het houden van een Tsjech en konijnen. Chinook is welliswaar een kruising Tsjech , is opgegroeid met onze Vlaamse Reus maar heeft hem toch (in een onbewaakt ogenblik, buiten) opgejaagd en het konijn is aan de shock overleden. Vreselijk dus! We hebben nu wel 2 dwergkonijnen in een grote afgescheiden ruimte, maar ze zal nooit meer in de gelegenheid komen om deze dieren wat aan te doen. Ik denk dat de hond, zolang je erbij bent, dondersgoed weet dat hij het niet in zijn kop moet halen iets te doen. Maar het jachtinstinct is er wel, en ook de onbewaakte ogenblikken, nooit vertrouwen dus! Ten tweede had ik nog een vraag over het vangen van muizen. Veld/bosmuizen worden met huid en haar opgegeten, vandaag zag ik weer een staartje verdwijnen in haar bek....Wilde konijnen vangt ze gelukkig (nog) niet. Hebben hier meer mensen ervaring mee?
groetjes Monique
monique вне форума   Ответить с цитированием
Старый 10.03.2008, 13:58   #23
indianrose
Junior Member
 
Регистрация: 06.02.2008
Адрес: Gouda
Сообщений: 29
По умолчанию

Hoi iedereen,

Bedankt voor al jullie meningen en ervaringen.
Tja, dan zullen we hard na moeten denken. maar dan ben ik toch een beetje bang dat we missch af moeten zien van de TsW.
Ik ga nog wel bij een paar mensen kijken die dit ras hebben. En ik ga ook nog eens mee met zo'n wandeling.

Ik zou zelf ook geen konijnen nemen, bij mij thuis. Maarja, mn werk is wel een beetje een tweede thuis voor de toekomstige hond. Dus ook daar zal hij het liefste tussen moeten passen. Als 1 van de collega's net de deur open laat naar het konijnen hok toe (en dat gebeurt vast af en toe) dan kan ik de gevolgen gewoon niet overzien.
En dan nog niet te spreken over de konijnen die als patient binnen komen, de TsW is nou eenmaal een ster in dingen uitvinden, dus voor hoelang de hokken TsW-proof-dicht is, is ook maar de vraag.

Anyway, wij gaan nog even denken en overleggen thuis. En dan zien we wel.

Bedankt allemaal.
Groetjes Lin
indianrose вне форума   Ответить с цитированием
Старый 10.03.2008, 14:22   #24
kobesen
Erfelijk aangeboren Bitch
 
Аватар для kobesen
 
Регистрация: 07.11.2005
Адрес: Arnhem
Сообщений: 1,272
По умолчанию

Hoi Lin,

het maakt niet uit welke hond je neemt. Alle honden kun je niet zomaar zonder toezicht bij een konijn laten. Dan zou ik je aanraden geen hond te nemen, of een hele rustige herplaatser (welk ras dan ook).

Groetjes Kim
__________________
Het product van je eigen denken, is je omgeving!
(citaat Maurice Oosterhof zie www.spoorzoeken.net)
'Spoorzoeken, leven is mensenwerk' COACHBOEK VAN HET JAAR 2012!!!!!!!
kobesen вне форума   Ответить с цитированием
Старый 10.03.2008, 19:00   #25
indianrose
Junior Member
 
Регистрация: 06.02.2008
Адрес: Gouda
Сообщений: 29
По умолчанию

Hoi Kim,

Tja, missch heb je gelijk. Ik ga niet uit van een TsW die een uitzondering is in zn gedrag.

Maar ik ken genoeg andere honden die prima samen gaan met konijnen (Duitse Herder, Golden Retriever, 2 mix Mechelaars, 1 Mechelaar en 1 kruising Herder Berner Sennen Hond), nooit 100% te vertrouwen, maar het is niet zo dat bij de eerste gelegenheid het konijn te grazen nemen. En daar ben ik bij de TsW dus wel een beeje bang voor.
Er zijn vast wel rassen bij waar het (meestal) wel goed mee gaat.

Ik kan natuurlijk een bench op mn werk zetten, maar dat betekend dat de hond 3 uur er dag (overdag) in de bench zit, dat lijkt mij vrij veel 'benchzitten' voor zo'n hond, ondanks dat ik hem verder wel vrij veel beweging zou kunnen geven.

We zullen gewoon goed moeten nadenken, om geen stomme fouten te maken met het uitzoeken van een hond. Een hond is nou eenmaal en hond en dat zal altijd zo blijven ook.

Bedankt iig!

Groetjes Lin
indianrose вне форума   Ответить с цитированием
Старый 10.03.2008, 19:57   #26
wolfwoman-stefanie
van 't Aelse Sluske
 
Аватар для wolfwoman-stefanie
 
Регистрация: 25.03.2005
Адрес: Andel
Сообщений: 1,625
По умолчанию

Ik denk dat drie uur per dag in een bench zitten voor jou Tsjech niet zoveel problemen zal geven,
hij heeft dan toch jou gezelschap,
en kan dan uitrusten van het fietstochtje van jou huis naar jou werk.
En als ik dan lees hoeveel beweging hij de rest van de dag krijgt,
zit dat wel goed.
En mocht dat helemaal niet lukken, dan heb je nog de mogelijkheid om hem 's ochtends bij je man te laten.
__________________

www.vantaelsesluske.nl
__ groetjes van Stefanie
wolfwoman-stefanie вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +2, время: 19:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
(c) Wolfdog.org