Go Back   Wolfdog.org forum > Polski > Hodowla

Hodowla Informacje o hodowli, selekcji hodowlanej i miotach....

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 16-02-2010, 12:06   #1
Palpatine
Junior Member
 
Palpatine's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Wolne Miasto Gdańsk
Posts: 212
Default

Przepraszam, może nie wyraziłem się zbyt jasno. Miałem na myśli oczywiście braku gradacji cen na rynku Polskim w zależności od rodziców, płci itd. Po prostu rynek podyktował cenę ok 2000-2500 tyś. zł za szczeniaka i każdy hodowca tyle "wołał" w 2009 r. A tak naprawdę wystarczy miesiąc grzebania w forum, bazie by mieć minimalne pojęcie o tym w jakiego malca warto zainwestować, a jakiego mniej. Ostatnio "u Nas" stało się jedno modne słowo: kanapowce...tak więc kanapowce kosztują dokładnie tyle samo co szczeniaki po najlepszych sukach czy repach w kraju i okolicy
Palpatine jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2010, 18:57   #2
XaedasKSP
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Skien/Oslo
Posts: 83
Default

Z tego co sie pytalem w Polsce to 2 hodowle zyczyly sobie 2000 i 2500 (lecz potem zrezygnowaly), 3 zyczyla sobie 2500 PLN ale potem sie wiecej nie pytalem gdyz dowiedzialem sie iz narazie moge miec legalnego Saarloosa. A 1000 Euro zyczyla sobie hodwla ktora stwierdzila ze cena na zagranice jest 1000 Euro oczywiscie wtedy niezrozumialem dlaczego i pytalem sie czy to jest taka cena dlatego bo przywiezienie szczeniaka na miejsce do mojego domu jest wliczone w cene a chodzilo o to ze tylko dlatego ze nie mieszkam w Polsce to ma byc drozej. Co do "jakosci wystawowej" pieskow to nie mam pojecia bo wilczaki chce miec dla siebie w roli towarzyszy a nie po to zeby je gdzies wystawiac czy reprodukowac.

A co do cen zagranica to mysle ze CSV maja podobne jak Saarloosy a gdy w Norwegii beda zalegalizowane kiedys to ceny beda na 100 % podobne do Saarloosowych 3000 Euro bo pewnie tez pojawi sie na poczatek tylko jeden hodowca norweski. I wszyscy ktorzy niezalapia sie na liste oczekiwania na szczeniaka u tego tego hodowcy beda szukac za granica. Wiec wedlug mnie w Polsce ludzie sie powinni cieszyc ze chwilowo Polska nie jest na liscie krajow wolnych od wscieklizny bo jak sie na niej pojawi to pewnie ceny skocza w gore odpowiednio do ilosci chetnych z zagranicy aby kupic szczeniaka.
__________________
Przyjdzie jeszcze taki czas że na drzewach zamiast liści bedą wisieć komuniści!
http://www.youtube.com/user/CrusadeN...12/uSgPNTptkAY
http://www.youtube.com/user/CrusadeN...16/mxp1YJQKO4U
http://www.youtube.com/user/CrusadeN.../8/QQQ8eLL83Pw
XaedasKSP jest offline   Reply With Quote
Old 16-02-2010, 20:32   #3
Gaga
VIP Member
 
Gaga's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Los Dientitos
Posts: 6,856
Send Message via Gadu Gadu to Gaga
Default

Quote:
Originally Posted by Palpatine View Post
Przepraszam, może nie wyraziłem się zbyt jasno. Miałem na myśli oczywiście braku gradacji cen na rynku Polskim w zależności od rodziców, płci itd. Po prostu rynek podyktował cenę ok 2000-2500 tyś. zł za szczeniaka i każdy hodowca tyle "wołał" w 2009 r.
Do pełnego obrazu cen za szczeniaki, warto dodać, że niejeden szczeniak poszedł "za darmo", na warunki czy współwłasność. Nie raz było pisane o tym, że istnieje cos takioego jak umowa współwłasności, warunków hodowlanych czy choćby rat. Ale tego można się dowiedzieć przy bliższym kontakcie z hodowcą, dając mu się poznać. Jedno z dzieciaków Cheya, po "świeżo upieczonej" zwyciężczyni świata (Harmonii Eden Severu) poszło do super rodziny za darmo bo dla Hodowczyni ważniejszy był super dom, ludzie którzy od dawna czekali i chcieli dać całe swoje serce wilczakowi, niż kolejne kilkaset Euro.
__________________

Hodowca psów to nie funkcja, to nie zawód i nie nazwa hobby - to tytuł i godność. Trzeba na nią zasłużyć i dobrze piastować.
チェイタン。
Gaga jest offline   Reply With Quote
Old 17-02-2010, 09:57   #4
Palpatine
Junior Member
 
Palpatine's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Wolne Miasto Gdańsk
Posts: 212
Default

Faktycznie. Teraz mamy pełny obraz. Jednak warto zaznaczyć, że "współwłasność" to jednak rzadkość i z reguły jakieś pieniądze też wchodzą w grę. Ale to już są umowy pomiędzy dwoma stronami, które zwykle się znają i sobie ufają.
Palpatine jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org