![]() |
![]() |
|
Kluby CzW i prawo Kluby CzW w Polsce i za granicą, informacje na temat grupy inicjatywnej Klubu Czechosłowackiego Wilczaka, przepisy dotyczące rasy... |
![]() |
|
Thread Tools | Display Modes |
|
![]() |
#1 |
Wilczasty : Foto
|
![]()
uote=Grin;434443]Ale w przyszłości jakie to będzie/może mieć skutki? Nie mam w tej kwestii zupełnie doświadczenia (nie śledziłam, jak to wygląda w innych rasach), a ciekawi mnie to od strony już praktycznej: będą dwa kluby zajmujące się wilczakami, obydwa jak podejrzewam, "promujące" ciut inny "obraz" wilczaka. Hodowcy będą mogli wybrać, wg zasad etycznych którego klubu będą chcieli hodować, czy jak?
W sumie tak jest i w tej chwili, tylko mniej oficjalnie. I dalej; załóżmy - bonitacje; w tej chwili mamy do wyboru słowacką, czeską i litewską dajmy na to, a później będziemy mogli mieć polską i... polską? ![]() Do każdego klubu który powstanie musisz sobie dopisać +1 , czyli jak powstanie klub z nazwą "Klub Rasy Ceskoslovenský Vlcak w Polsce " to będą dwa kluby : 1-Klub Psów Pasterskich Niepolskich (jest to klubo-komisja) który organizuje i będzie organizował wystawę klubową bez względu na ilość powstałych klubów rasy (np.wilczaka) z tzw. dużym CWC ( jak kogoś interesuje różnica miedzy tzw. dużym CWC , a małym CWC to wyjaśnię później.) . 2- klub np. o nazwie "Klub Rasy Ceskoslovenský Vlcak w Polsce "który będzie istniał równolegle i będzie mógł organizować swoją wystawę klubową rangi krajowej z tzw. małym CWC o ile przewodniczący klubo komisji KPPN zadecyduje inaczej. 3- kolejny klub pod nazwą np. "Klub CSV w Polsce" który będzie istniał równolegle z dwoma powyżej i będzie organizował wystawę klubową rangi krajowej z tzw. małym CWC o ile przewodniczący klubo komisji KPPN nie zadecyduje inaczej. itd itd... ![]() Hodowcy i właściciele mogą sobie wybrać gdzie przynależeć czy do jednego , dwóch czy do żadnego. O bonitacji to zapomnij , o wpisie czy pies jest użytkowy nie decyduje żaden klub tylko Główna Komisja Szkolenia Psów ZKwP i jeżeli zatwierdzą w polsce biegi to możesz zaliczyć taki bieg bez wzgledu na to kto będzie go organizował (oczywiście pod patronatem ZKwP) . Możesz też jechać na Słowacje/Czechy czy do innego kraju zaliczyć biegi i też masz psa użytkowego, możesz ewentualnie zdać IPO nawet w polsce i też bedziesz mieć psa użytkowego.
__________________
Brązowa Odznaka Honorowa Związku Kynologicznego w Polsce Braterstwo Wilczaków Galeria Last edited by DanielZ; 10-07-2012 at 17:21. |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
VIP Member
|
![]()
Ja mam prośbę-nie chcę absolutnie wywoływać kolejnej serii dyskusji, wszystko już chyba zostało powiedziane. Ale czy ktoś byłby tam miły i rzucił mi cytatem, gdzie jest mowa o chęci podziału stanowisk? Dopuszczam, że coś mi umknęło i stąd ta prośba.
|
![]() |
![]() |
![]() |
#3 | |
Wilczasty : Foto
|
![]() Quote:
Na pierwszym zebraniu członków klubu (czyli osób które podpisały deklarację) zorganizowanym przez GI zostaną wybrane władze. Każdy kto podpisał deklarację ma prawo jak i obowiązek pojawienia się na pierwszym zebraniu i zgłoszeniu swoich kandydatów lub nawet siebie i jeśli otrzyma odpowiednią liczbę głosów dostanie się do zarządu klubu. Trzeba być niezłym jasnowidzem żeby przewidzieć kto dostanie jaki stołek ![]()
__________________
Brązowa Odznaka Honorowa Związku Kynologicznego w Polsce Braterstwo Wilczaków Galeria |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
VIP Member
|
![]()
Daniel-zasady są dla mnie jasne
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
#5 | |
Wilczasty : Foto
|
![]() Quote:
![]()
__________________
Brązowa Odznaka Honorowa Związku Kynologicznego w Polsce Braterstwo Wilczaków Galeria |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#6 |
Senior Member
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,330
|
![]()
Ja też nigdzie nie wyczytałam o "stołkach" aczkolwiek nie jest wykluczone, że poniższy tekst potraktowano w ten sposób:
http://ww.wilczaki.eu/forum/viewtopic.php?t=286&postdays=0&postorder=asc&start =15 post Ori z dnia 28.06.2012 "(...) W związku z tym proponujemy: - utworzenie niezależnego forum wyłącznie na potrzeby dyskusji o Klubie Rasy CSV - wyłonienie po np 2 przedstawicieli (z GI oraz z KAW) i utworzenie nadrzędnej Grupy która reprezentowałaby obie strony przed ZKwP - spotkanie GI i KAW oraz stowarzyszonych w ustalonym dogodnym terminie i próba negocjacji "przy stole"(...)" Zdanie "wytłuszczone" i podkreślone jest co najmniej "dyskusyjne"(*), więc może stąd wzięło się "pociągnięcie tematu"... ... (*)-sugerowano, że "nasza" GI to grupka kolesi /zresztą w części niekompetentnych/, która ma ciągoty do władzy... |
![]() |
![]() |
![]() |
#7 | |
VIP Member
|
![]() Quote:
Dziękuję. |
|
![]() |
![]() |
![]() |
#8 |
Wilkokłak
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
|
![]()
Daniel, czy mógłbyś przybliżyć, dlaczego o bonitacji należy zapomnieć? Przecież (o ile dobrze kojarzę) są rasy (niepolskie), które w naszym kraju mają przeglądy hodowlane, dlaczego w przypadku wilczaków to niemożliwe?
Nie wiem, czy prawidłowo zrozumiałam, ale z Twojego posta wynika, że tak naprawdę jedyne, co klub będzie mógł "se" zrobić, to zorganizować wystawę z tzw. "małym CWC"? Wiem, że na tym etapie zaawansowania prac, takich pytań już być nie powinno, ale najwyraźniej coś mi umknęło. |
![]() |
![]() |
![]() |
#9 | ||
Wilczasty : Foto
|
![]() Quote:
Jest tylko jedna rasa która ma przegląd hodowlany - Owczarek Niemiecki Tu jest lista http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/zal..._hodowlane.pdf ras która zawiera dodatkowe wymagania hodowlane bez względu czy dana rasa ma swój klub i jaki ten klub jest, to są ustalenia odgórne . Wielkim sukcesem było by gdyby wilczak na tej liście znalazł się chociaż z obowiązkiem wykonania prześwietlenia HD. Quote:
__________________
Brązowa Odznaka Honorowa Związku Kynologicznego w Polsce Braterstwo Wilczaków Galeria Last edited by DanielZ; 10-07-2012 at 21:27. Reason: zapomniałem wstawić link :) |
||
![]() |
![]() |
![]() |
Thread Tools | |
Display Modes | |
|
|