Go Back   Wolfdog.org forum > Česky > Standard plemene a bonitace

Standard plemene a bonitace Jak by měl vypadat typický vlčák, poměřování a komentáře ke standardu plemene, informace o bonitacích a svodech...

Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 10-04-2006, 17:42   #1
Veronika
Junior Member
 
Veronika's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Zadní Chodov
Posts: 30
Send a message via ICQ to Veronika
Default Bonitace v Dobříši - 4.2006

Víte někdo nebo máte výsledky ze svodu a bonitace z 8. 4. 2006 v Dobříši? Jestli ano, prosím, pošlete je. Jsem zvědavá. Děkuji, Veronika
Veronika jest offline   Reply With Quote
Old 10-04-2006, 21:26   #2
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Wolfdog.org: Výsledky bonitace - Dobříš

Cswolfdog.cz: Výsledky svodu a bonitace 8.4.2006, Dobříš
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote
Old 12-04-2006, 11:08   #3
artus
Junior Member
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 91
Default

Většina psů má u bonitačního kódu z Dobříše uvedeno chybí výstava. Jedná se o specielní nebo klubovou výstavu nutnou k uchovnění jedince? Chovnost je již uvedena v bonitační kartě-např.chovný III i když chybí výstava. Může mi někdo věci znalý vysvětlit kdy je pes oficiálně uchovněn a může krýt, nebo kdy ho chov.komise může zařadit do chovného plánu,
děkuji, Dan
artus jest offline   Reply With Quote
Old 12-04-2006, 14:25   #4
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Podle stávajících podmínek může být pes zařazen do chovného plánu a může být na něj vystaven krycí list až po doložení účasti na speciální nebo klubové výstavě, a to minimálně v mezitřídě.

Karel Skoupý
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2006, 10:20   #5
SARKA
Arimminum Kennel
 
SARKA's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Rimini
Posts: 1,230
Send a message via Skype™ to SARKA
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel
Proto by každý chovatel měl mít zbonitovány pokud možno všechna svá štěňata.
Hezky se to poslouchá, ALE JAK TO DOPADÁ:
Zájem jsem MĚLA (!), aby všechna má odchovaná štěňata se zúčastnila bonitace. Zatím jsem měla 100%!!! účast, ale po bonitaci v Dobříši to balím, a nikoho už přesvědčovat nebudu.

Byl tam jeden můj pejsek (podotýkám dostal P5, s čímž já NAPROSTO SOUHLASÍM), to není konec konců žádná katastrofa. Šel tam právě za účelem předvedení, nic víc, nic míň, nešlo o žádné nucené protlačení do chovu, když to jde teď tak lehce.....

Ale stylem, jak na něho někteří ,,posuzovatelé,, pořvávali, co to je ,,za hrůzu,, apod, byl naprosto nechutný. Jak se ten majitel asi cítil, co?

Vždyť žádný pes, ani člověk není bez chyb! Tak si panebože uvědomte, že komise je tam pro ty lidi, co přijdou v dobré víře se zúčastnit, a ne lidé pro ni. Tak se chovejte trochu taktně!!! Prosím!

Doufám, že se nad tím, ten dotyčný zamyslí....


S pozdravem Iva

Více k tomu klidně vyjádřím jen osobně, tady na stránkách to nemá význam, protože někteří se jen chytají slovíček.
SARKA jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2006, 10:41   #6
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default bonitace

Mě na bonitaci docela udivilo, že komisi nevadí pes u kolíku s ostnáčem.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2006, 10:54   #7
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default bonitace

Quote:
Originally Posted by RadeKKK
Mě na bonitaci docela udivilo, že komisi nevadí pes u kolíku s ostnáčem.
Cože?
CDaniela jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2006, 11:29   #8
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default bonitace

Tys to neviděla? Byl to první bonitovaný pes.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2006, 11:37   #9
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default bonitace

upřesnění - nevím jméno psa , byl první bonitovaný, ne první podle abecedy. (Áres ostnáč neměl)
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2006, 11:48   #10
Helenasotis
Junior Member
 
Helenasotis's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Zdiby
Posts: 333
Default

No já jsem tedy bleskově projela všechny fotky z bonitace (fotila jsem všechny psy, kromě jediného, který se ale k povaze nedostal) a ostnáč tam nikde vidět není - čímž neříkám, že se nemohl schovat v chlupech, ale vidět opravdu není .
Helenasotis jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2006, 12:11   #11
SARKA
Arimminum Kennel
 
SARKA's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Rimini
Posts: 1,230
Send a message via Skype™ to SARKA
Default

Aby nedochazelo k omylu...

Spatne jsem to napsala, to ,,mile,, vyjadrovani neprislo od žádneho nynejsiho poradcu chovu, ani od rozhodciho exterieru, ale od jisteho ,,nadozivoti CESTNEHO poradce chovu,, KCHCSV.

Timhle jeste chci podekovat majitelovi meho psika za statecnost a hlavne vydrz, protoze tem psik mel tezkou nemoc, vypadalo, ze neprezije..... Mozna proto vypada, tak jak vypada, ale nevim , zda to ten dotycny vubec chtel slyset.
Ono je lehky hned nekoho odsoudit.


iva
SARKA jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2006, 13:19   #12
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

K ostnáči :
Já osobně jsem si nikoho takového nevšiml, ale jak píše Helena, mohlo se to schovat v srsti. Na druhou stranu, pokud měl ostnáč u kolíku, tak majitel tím jen poškodil svého psa, protože ten samozřejmě při útoku na figuranta byl ostnáčem "potrestán" a tedy při opakované reakci nebyl jistě tak sebejistý. Myslím, že pokud to někdo může dokázat např. fotograií, měla by tomuto psu byýt bonitace anulována. Jinak proč na to nikdo neupozornil bonitační komisi ? Samozřejmě nikoliv hulvátským pokřikováním, jak to mají někteří ve zvyku. Stačí dojít za komisí a upozornit jí. Nikdo není dokonalý a tak se jistě občas může něco přehlédnout.
Pavel jest offline   Reply With Quote
Old 13-04-2006, 17:41   #13
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Jen ke zvířeti na ostnáči. Ano, jeden pes měl při posuzování povahy „ostnáč.“Svědků je opravdu hodně, jen bonitační komise si toho nevšimla a nebo neviděla?
Bohužel Ivko, byl to pes o kterém mluvíš.
Osobně nevím co kdo o psu říkal, ale majitelé psů jsou velmi někdy až přehnaně přecitlivělí a těžko unesou JAKOUKOLIV kritiku. Je velmi těžké na to majitele připravit a jistá otrlost se dostaví až po letech…Jé..já když si vzpomenu na svou první výstavu, kde jsem předváděla svou „ krásnou „ Alinu. Pan Hartl to řekl jasně a výstižně ..a já pak brečela v tramvaji z Holešovic až do Podbaby :0)) Uplynulo pár let a už dávno vím, že měl naprostou pravdu a i způsob vyjadřování byl úplně korektní….

Ke způsobu hodnocení, posuzování a zaznamenávání vad při bonitaci se zde vyjadřovat nebudu.
Určitě na to bude vhodnější místo a čas.
Monika jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2006, 11:12   #14
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Ad „pes na ostnáči“:

Pokud bonitační komise přehlédla tuto skutečnost, je to chyba a měl ji na to upozornit někdo hned na bonitaci. Toto je trošku s křížkem po funuse a nemůžu se zbavit dojmu, že někomu jde zase jen o jednu věc, ale ta, aby pes neměl u kolíku ostnáč, to není.

Ad „tvrdé výroky na adresu některých psů“:

Každý majitel miluje svého psa a troška taktu je zcela nepochybně na místě. Jak ze strany bonitační komise, tak ze strany přihlížejících, kteří se občas považují za ty nejlepší posuzovatele. Neuvážené tvrdé výroky ze strany bonitační komise (i když mohou být založeny na objektivním posouzení psa) jistě neprospějí k tomu, aby se majitel psa měl chuť se svým psem účastnit dění v Klubu, naopak ho odrazují. Ale Klub je mimo jiné právě od toho, aby lidi sdružoval. V Dobříši jsem nebyl, ale je pravda že na několika bonitacích v Čechách, kterých jsem se zúčastnil, jsem jak ze strany bonitační komise, tak ze strany některých přihlížejících (většinou jedněch a těch samých) zaslechl výroky typu: Co TO je? Proč s TÍM sem vůbec leze? Vždyť TO stojí jako kráva! Pak nelze jinak než plně souhlasit s Ivkou, že je těžké přesvědčovat majitele ne zcela perfektních zvířat, natož zvířat s vylučující vadou, aby se na bonitaci dostavili. Ale přece je žádoucí, aby se na bonitace a svody dostavila i ta zvířata, která evidentně do chovu nemůžou „projít“, nebo se pletu?

Ke konkrétnímu psovi, kterého znám ještě před nemocí. Tehdy byl hodnocen na svodu jako P3, měl poněkud otevřenější srst (měl ji i v kódu), ale zase to nebyla až taková tragédie. Jinak to byl úplně normálně vyvinutý, pěkný, sebejistý a klidný pes. Připadá mi velmi necitlivé používat neuvážené výroky vzhledem ke zvířeti, jehož kondice (výživný stav, kvalita srsti apod.) je nepochybně poznamenána trvalými následky po těžké nemoci, a jeho majiteli. Spíš si opravdu zaslouží obdiv, jednak že to spolu všechno přetrpěli (mnohý majitel by to asi už vzdal) a jednak proto, že dotyčný majitel psa má (nebo se teď už hodí říct spíše měl?) chuť se svým psem i přes jeho handicap něco dělat. Já jen doufám, že ho to neodradilo, příp. že se Ivce podaří ho znovu přesvědčit.

Na závěr jednu poznámku: Viděl jsem, jak na jedné bonitaci (nebylo to v Čechách, dokonce ani na Moravě) komise majiteli v klidu předem vysvětlí, že jeho pejska musí objektivně posoudit a že skoro na každém se nějaká ta chyba najde. Zároveň ho ale ujistí, že tím se pro ně stejně nic důležitého nezmění, protože pro něj zůstane jeho pes stejně pořád tím nejhezčím na světě. Ani citlivější majitelé pak neodchází z bonitace naštvaní, rozčarovaní nebo dokonce s brekem.

Karel Skoupý
alexa jest offline   Reply With Quote
Old 14-04-2006, 12:06   #15
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default

Quote:
Originally Posted by alexa
Ad „pes na ostnáči“:

Pokud bonitační komise přehlédla tuto skutečnost, je to chyba a měl ji na to upozornit někdo hned na bonitaci. Toto je trošku s křížkem po funuse a nemůžu se zbavit dojmu, že někomu jde zase jen o jednu věc, ale ta, aby pes neměl u kolíku ostnáč, to není.
Omlouvám se, že jsem nešla za někým z komise, ale ptala jsem se zda to nevadí a bylo mi řečeno, že je to věc majitele.
RadeKKK jest offline   Reply With Quote
Old 19-04-2006, 07:44   #16
Medcin
Junior Member
 
Join Date: Dec 2003
Location: Všenory
Posts: 14
Send a message via ICQ to Medcin
Default

Předem mi dovolte poděkovat neznámému nálezci, který na Dobříši nalezl a odevzdal můj mobil.

Děkuji mu hned dvakrát.

Poprvé pochopitelně za mobil.

Podruhé, když jsem pro něj přijel, za školu demokracie. Zrovna se na schůzi probíralo, zda má, či nemá být diskuse před hlasováním.

Že jste taky nehlasovali o tom, zda všichni budou mít rovný hlas.

Naštěstí jsem majitel a ne chovatel, takže žabomyší války Klubu CHOVATELŮ ČsV mi mohou být ukradené.

Zlaté prciny.
Medcin jest offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
(c) Wolfdog.org